Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kaptam egy 30000Ft-os büntetés...

Dr.Viktor kérdése:

Kaptam egy 30000Ft-os büntetést gyorshajtásért, Balatonlellén 50 helyett 69-el mentem. Én életemben nem jártam Balatonlellén. Kép is van az autóról, amin a rendszám tényleg az enyém, de az az autó fekete, az enyém pedig piros. Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Neten azonosítószámmal meg lehet nézni az ügy állását. Ott a képen az autó feketének látszik, az enyém viszont piros.De ezt foghatják a kamera minőségére is. És a rendszámon kicsit furák is a számok, mintha át lenne javítva.
2012. aug. 15. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Írj fellebbezést.
2012. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Több mint érdekes amit írsz.

Egy gép ugyanis nem téved - pláne ha fotón látod is az egyezőséget. Azt ugye Te sem gondolod komolyan,hogy a balatoni rendőrök retusált rendszámokkal gyűjtik a szabálysértési büntetéseket?

Fekete-fehér képen nehéz a színt beazonosítani ....

Ha az autótípus is stimmel akkor kezdj el azon agyalni,ki férhetett hozzá az autódhoz az adott időpontban.

Ugyanakkor az igazad teljes tudatában megtámadhatod a határozatot.

Ez esetben szükséged lesz bizonyítékokra és tanúkra is,mert bemondásra semmit nem hisz el senki,pláne egy bírságoló hatóság.

Sok sikert!

(aztán oszd meg velünk a történteket is néhány hét múlva)

2012. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2-es a trafis képek már régóta színesek....


pár hónapja volt egy olyan valamelyik tévében, hogy egy hapsi is kapott csekket. A képen máshol volt a rendszám mint a valóságban ( lökhárító alja, és a csomi ajtó levolt falazva ) a valóságban meg a csomi ajtón, ahhol a helye is volt. Na az vajon retusált kép-e ???.....

2012. aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Napkiraly ***** válasza:
a kép nem retusált, valaki hamis rendszámmal járkált arra,tegyél bizonyítási indítványt a közig eljárásban,és egyedi azonosítójel meghamisítása miatt tegyél feljelentést ismeretlen tettes ellen a lakóhelyed szerint illetékes rendőrkapitányságon v ügyészségen. Az erről szóló jegyzőkönyvet csatold a bizonyítási indítványhoz.
2012. aug. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Valóban szines a kép, mert a fű is zöld rajta, de az autó fekete.És aznap Agárdon voltam a családdal, az autóval.Szal mindenképp csalásról van szó.Ezt max tanukkal tudom bizonyítani,de hivatalosan nem...A fellebbezés pedig 5000 ft.Lehet a gyorshajtónak van ott ismerőse és átírták a képen a rendszámot.Mert az egyik szám kisebb a többinél és érdekes formáju is.De kicsit homályos....
2012. aug. 16. 09:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Megmutatod a képet? :-) És a Te kocsid képét is, érdekes... :/
2012. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Napkiraly ***** válasza:

a múltkor mentem egy autó mögött,végig azt hittem J a rendszámának a vége. Aztán egy kanyarban megláttam más szögből,hogy U, csak felrakott két hatalmas gyorskötözőt,mintha a rendszámot akarná rögzíteni. Szerintem így járhattál te is. Lehet könnyebbnek tűnik most befizetni 30ezret, de a problémád nem oldódik meg, az a kocsi tovább fogja neked ontani a csekkeket.

A fotókat tudtommal gép értékeli ki, ezért nem veszi észre z ilyesmit,te meg fizetsz mint a katonatiszt valaki más hülyeségei miatt. Vágdki a képről a számos részt, és tedd fel csak azt!

2012. aug. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Eszem ágában sincs kifizetni.Tegnap tettem a helyi rendőrségen egy hivatalos bejelentést,amiben elmondtam az egész sztorit.Erről kaptam egy hivatalos rendőrségi papírt, amit el kellett küldenem a Vas megyei kapitányságra, akik ezzel foglalkoznak.A helyi rendőr véleménye az volt,

hogy szerinte nem kell majd fizetnem.De várom a fejleményeket,mit reagálnak...

2012. aug. 17. 11:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Már hogyne tudnának manipulálni.

Velem pl: látom,hogy mérnek, ezért direkt lassan mentem, 30-cal. 4 nap múlva jött a büntetés,hogy 71 km/h.

Na ennek mi a megoldása?

2012. okt. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Napkiraly ***** válasza:
szerintem ilyenkor meglöki a sün a gépet. Túl lassan mentél, plusz 15tel kell menni, akkor nincs hova löknie, mert lebukik
2012. okt. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!