Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntetett a horvát autópály...

Megbüntetett a horvát autópályarendőrség 500kunára, igazságos ez?

Figyelt kérdés
Ahogy kivettem az(angol)szavaiból:tartósan használtam a belső sávot az autópályán,vissza kellett volna térnem minden előzés után.Én viszont 130-140es tempóval haladtam,és minden gyorsabban haladó(akit a belső tükörben figyeltem)elengedtem úgy,hogy kitértem arra az időre a külső sávba.
2012. aug. 23. 15:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Split előtt történt az eset,úgy 160kilométerre.Előtte kb.400km-t kb.ilyen formán vezettem le....
2012. aug. 23. 15:20
 2/14 anonim ***** válasza:
Gondolom sajnos ha jogos, ha nem nem tudsz mit csinálni. Az ő szavuk a tiéddel szemben. Esetleg rákérdezhettél volna, hogy bizonyítékuk van-e, mutassanak felvételt a problémás kérdésről.
2012. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ja, de egyébként nálunk is benne van a kreszben a kötelező jobbra tartás, tehát ha a külső sávban nincs senki és mögötted sem jön senki a belső sávban, akkor is köteles vagy jobbra tartani, külső sávban haladni. Ha ez náluk is így van (gondolom igen) és ez ellen vétettél, akkor jogos.
2012. aug. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hogy van-e bizonyíték?Utánam állt egy civil bmw,és levideózott.Először elengedtem,úgy hogy kitértem a külső sávba,majd mikor megelőzött visszatértem a belsőbe.Utána kis idő múlva kiment a külső sávba,és szép lassan visszalassult annyira,hogy érdemes legyen újból megelőznöm.Majd mikor elmentem mellette én a belső sávba,utánam állt,és kitette a villogóját,meg a hátsó szélvédő üvegen egy világító feliratot angolul.
2012. aug. 23. 15:39
 5/14 A kérdező kommentje:
Miután megelőzött és a leállósávba álltunk,közölte,hogy kövessem.Egy lehajtón keresztül félreálltunk,beültetett a civil bmwbe,ahol a műszerfal alatt volt egy Kenwood LCD monitor,ahol mutatta,és magyarázta angolul mit vétettem.Mivel én nem beszélek jól angolul,csak "ich verstehen"-eztem.Egy könyvből kikereste a büntetési tételt,megírta a helyszíni bírságot,átadtam az 500kunát,aláírás,aztán folytathattam tovább az utamat.A helyszíni bírság igazoló passzust majd feltöltöm ide.
2012. aug. 23. 15:46
 6/14 A kérdező kommentje:
ha valakit érdekel.....
2012. aug. 23. 15:51
 7/14 anonim ***** válasza:

a jobbra tartást szegted meg, így jártál.

a büntetés meg nem "olyan" vészes, kb. 20000 ft, itthon ezért többet kaptál volna.

2012. aug. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint nagyon szigorúan veszik a kötelező jobbra tartást. Ez van. Jöhetnének amúgy az M7-esre is, tök sokan poroszkálnak a középső sávban, miközben tőlük jobbra ott egy teljesen üres sáv.
2012. aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a különbség Magyarország és Európa között.


Itt sz@rik mindenki a szabályokra, és kb. a rendőrség is. Megszokod, elhagyod a Balkánt, és Európában meglepődsz, hogy megbüntetnek, ha nem tartod be a szabályokat. C'est la vie.


(És hogy a kérdésedre is válaszoljak: igen, igazságos. Ennél már csak az lenne igazságosabb, ha Magyarisztánban is büntetnék azokat, akiknek csak a belső sávba szól a jogosítványuk. És nem érdekelnek a kifogások, hogy te elengeded a gyorsabbat, meg hasonlók. Ki kell menni jobbra. Pont.)

2012. aug. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
és azt vettem észre,hogy sávváltáskor az autópályán abszolút nem használnak irányjelzőt,ez szabályos-e(ott)vagy szabálytalan?
2012. aug. 23. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!