Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Igazolhatom magam a horvát...

Igazolhatom magam a horvát határnál és Horvátországban jogosítvánnyal (új típusú kártyás)?

Figyelt kérdés
A személyim lejárt, és pár nap múlva indulok.
2012. aug. 12. 23:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem. személyi vagy útlevél.

nekem volt olyan hogy véletlen azt adtam oda, erre elkezdi passport, 2 perc vitatkozás után kiderült a jogsit adtam, odadtam a személyit, rápillantott, és engedett is ki.

2012. aug. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Elmondtam már az előző kérdésednél is, hogy ideiglenes személyit holnap kapsz az okmányirodában.

Azonban most kiderült, hogy "gáz van babám", mert van jogosítványod, így viszont nem kapsz ideiglenes személyit. [Vagy azt mondod, hogy elhagytad a jogosítványod is, viszed a születési anyakönyvid, és akkor kiadják az ideiglenes személyit. Csak ekkor meg köröztetni fogják a régi jogsid, azaz azt nem használhatod.]


Így nem maradt más, a központi okmányirodában (Budapest, Visegrádi utca) kedd reggelre elkészítik az útleveled, 39.000 Ft-ért. Vagy pedig nem mész Horvátországba.

2012. aug. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, bár nem ezt szerettem volna hallani :(

Ha kapok papírt arról, hogy folyamatban van az új személyi, azzal kimehetek? Valaki?

2012. aug. 12. 23:40
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez az első kérdésem okoska, nem tudom miről beszélsz.
2012. aug. 12. 23:41
 5/13 A kérdező kommentje:
Amúgy ha ennyire okos vagy, azt is tudnod kellene, hogy az ideiglenes személyit nem fogadják el külföldön.
2012. aug. 12. 23:50
 6/13 anonim válasza:

Én Romániában voltam ideiglenes személyivel. De előtte egyeztettünk a határőrökkel, mert nem minden átkelőhelyen nézték el volna nekem az ideiglenes igazolványt.

(Mi sem értettük a logikáját..)

2012. aug. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elfogadják az ideiglenes személyit is, mert rögzített okmány...

Szóval a horvát határt ideiglenes személyivel, személyivel vagy útlevéllel lépheted át. TELJESEN MINDEGY, hogy milyen személyi (igen, még a népköztársaságos címerrel ellátott kemény fedelű könyvvel IS utazhatsz Horvátországba...)

De semmiféle "igazolással", jogosítvánnyal nem.


Elmondtam, két lehetőséged van:

1.) Letagadod a jogosítványod (azaz közlöd, hogy elvesztetted, így a születési anyakönyvi kivonatodra kaphatsz egy ideiglenes személyit. Ez 1500 Ft. Plusz a jogosítvány újragyártásának költsége.


2.) A központi okmányirodában holnap kérsz 1 napos készítési határidővel útlevelet, ennek 39.000 Ft a költsége. Így kedd reggel átveheted az útiokmányod.


A horvát határ nem schengeni határ, hogy "vagy-vagy"... Nem fognak az országba beengedni, ha nem rendelkezel az érvényes, utazáshoz szükséges okmányokkal, amelyet még egyszer hangsúlyozok: bármilyen (akár ideiglenes) személyi igazolvány vagy útlevél.

2012. aug. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És bármennyire okoskázol, bármennyire teszed a szépet és a jót, a két szép szemedért nem fog a határőr átengedni. És nem én vagyok a hülyeszemétállat, mert ezt válaszoltam... Arról én cseppet sem tehetek, hogy te NEM EZT A VÁLASZT akartad hallani. Ha Ausztriába mennél, azt mondanám, hogy indulj el, jó eséllyel megússzátok ellenőrzés nélkül. De Horvátország NEM EZ a kategória.
2012. aug. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hasonló dolog történt velem. Angliában elek, és úgy repultem haza személyivel hogy az itteni hatóságok el sem kérték tőlem!!!! Nem vicc, csak a kinyomtatott beszálókártyával mentem. Debrecenben viszont megnézték hogy kit engednek be az országba és így derült ki hogy áprilisban lejárt. Nehány nap múlva viszont utazom kellett vissza, így mi a megoldás? Kérjek ideiglenest. Még aznap felhívtam 3 különböző okmányirodát,  és mindenhol azt a választ kaptam, hogy ideiglenes személyit nem kaphatok, mert van utlevelem amivel igazolhatom magam (Angliában maradt) és van jogsim is amivel szintén igazolhatom magam ha mellette van a lakcím igazoló. Viszont jogsi nem jó külföldön, illetve határnál való igazolashoz. Pech. Marad az hogy várok 30 napot személyire, vagy azt mondom hogy elhagytam az utlevelemet és kérem sürgősségire amit Pesten vehetek át és fizetnem kell kb 50ezret, de ez is túl késő, hétfőn utazok vissza. :(

Ekkor jön az ötlet hogy mi van ha elhagytam mindenemet? :) Telefon ismét az okmányirodára, hogy LEHET elhagytam mindenemet :) Nagyon segítőkész volt a holgyike, levágta egyből mi a szitu hiszen vele beszéltem 30 perce. Nagyon segíteni akart és a következőt találtuk ki: ne hagyjam el a személyit és a lakcímet hiszen az úgyis lejárt, viszont minden mást el kell hagyjak csak akkor tud adni ideiglenes szig-et ha nincs jogsim és utlevelem. Ez megint nem jó hiszen motoros túrára mentem haza. :( újabb ötlet :) jelentsem be hogy elhagytam a jogsimat, utlevelemet és így tud adni ideiglenest, majd másnap találjam meg őket és azt is jelentsem be hogy ne körözzék öket :) ez így ok. 

Másnap mentem okmányiroda viszont nem tudtam kivel beszéltem :) 2 nő volt ott és nem mertem mondani mi az helyzet csak nagy vonalakban. A nő mondta hogy vele beszéltem de a kolegája elott nem merte mondani hogy mi van. Beszéltünk et azt hogy hogy lehetne meg mi is van, aztán végül a kolegája levágta hogy valami nem tiszta. Szólt hogy ha lehet akkor mostmár mondjuk elnőszintén hogy mi is van. :) Aztán neki esett ő is a gondolkozásnak és arra jutottak hogy már azonnal csinálnak nekem ey ideiglenes személyit ha a rendszer engedi hogy ne kelljen konlódni elhagyással meg megtalálással. És engedte. :) 1500ft és volt egy ideiglenes személyim, 30 nap múlva pedig rendes. 

Nah szóval elég hosszú lett a történet, de a tanulsága az hogy ha nem sikerül az egyik helyen akkor menni kell a másikra, hiszen nem muszály a lakcím szerintihez menni. És ha éppen nem egy megsavanyodott életét is elunt ügyintézőt fogunk ki akkor minden rendben lehet :)

2012. aug. 14. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is ugyanígy oldottam meg. Ma mentem bejelenteni, hogy meglett a jogsim :)

Holnap irány Horvátország :)))

2012. aug. 15. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!