Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Egy éve nem...

Mit csináljak? Egy éve nem vezettem, holnap egy keveset gyakorolok, majd jövő héten egy elég hosszú úton kellene helytállnom.

Figyelt kérdés

Egy éve nem vezettem, mert a szüleim kocsiját vezethetem (nekem nincs autóm), de már nem bírtam, hogy édesapám állandóan beleszólt. Persze joga van hozzá, de már tényleg nem bírtam. Az egész egy görcs lett számomra. Jövő héten azonban egy hosszú útra megyünk, és édesapám egyedül nem bírná levezetni, így segítenem kell. De egy éve nem ültem volánnál. Rettenetesen félek. Kuplungot sem tudok már csúsztatni úgy érzem. Mit csináljak? Szívem szerint elmennék holnap egyedül gyakorolni egy kihaltabb úton, de erről természetesen édesapám hallani sem szeretne. Elfelejhettem vezetni egy év alatt teljesen?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. júl. 24. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy elfelejtettél volna vezetni. A kuplung csúsztatás meg csak egy móka, amit a vizsgán kérnek, a gyakorlatban azonban bőven ki lehet hagyni, mert ott a fék. Még biztonságosabb is. Gyakorolj egy kicsit és majd olyan utszakaszon vedd át a kormányt apukádtól, ahol nincs erős forgalom és nyugisan el lehet vezetgetni. No para, de légy óvatos!
2009. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem felejted el a vezetést. Még akkor se aggódj, ha beülsz a kocsiba, és nem tudod, melyik a kuplung, melyik a fék és melyik a gáz pedál. Végiggondolod, picit gondolkodsz, rájössz, "ja igen, ez nem a kuplung volt, hanem a fék", és amint elindulsz, jön minden magától. Inkább a koncentrálásra kell eleinte figyelni, de abba is belejössz hamar. Tehát a koncentráció az elején picit jobban le fog terhelni, mint amikor már benne vagy a gyakorlatban. Hogy figyelj a többi autóra, a táblákra, stb. Nekem többször volt már hasonló kihagyásom a vezetést illetően.
2009. júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én gyakorolnék kicsit! Már csak a lelkinyugalmam érdekében is.

Apukád kishitűségével nem kéne annyit foglalkoznod. Lehet, hogy jó vezető vagy, de így sose derül ki. Ha csak akkor vezethetsz, ha a kényszer ráviszi apádat. Igenis vezess minél többet, és értesd meg vele, hogy inkább dícsérjen, mint hibát keressen. Ő se született volánnal a kezében...

2009. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem így kezdenék visszaszokni, egyből egy hosszú út...
2009. júl. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én si közel egy évig nem vezettem, most fejezem be a tanfolyamot, de semmi bajom, sőt akkor egy görcs voltam, msot meg tudatos, és tök jol csinálom.....nem felejtzettem el, de lettt hozzá érettségem is vagy valami hasonlóm..és mondom nekem még meg se lett jogsi 10 honappal ezelőtt, és nem is voltam jó vezető. most meg úgy hrtelen nagyon megy.
2009. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a kresztől jobban félnék, mint a kocsi vezetésétől, az nekem ösztönösen ment már akkor is, amikor életemben először ültem autóba, egyátalán nem bonyolult. Na de a kresz az egy megállapodások sorozata, ami legtöbbször logikus egyébként.. De a kreszt elfelejteni nagyobb probléma. Ha végig autopályán vezetsz mondjuk akkor oda sok kresz nem kell.
2009. júl. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Édesapám egyedül nem enged vezetni, mert félt, tudom, hogy túlságosan is, de meg is értem, rengeteg balesetet látott munkájából kifolyólag. Jövő héten muszáj lesz vezetnem, mert más nincs, ő nem fogja bírni egyedül. Csak az az egy dolog nyugtat, hogy autópálya lesz, és nem kell parkolni, nincsenek lámpák, bonyolult kereszteződések, "csak" menni kell. Remélem tényleg nem felejtettem el mindent. Ezután biztos, hogy nem fogok megint kihagyni ennyi időt, ez jó lecke lett számomra.

2009. júl. 24. 22:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem az autópálya nem éppen a legegyszerübb, ott van a legtöbb baleset, különösen kezdöknél
2009. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem egyszerű az autópálya. Semmit nem kell csinálni, csak tartani az irányt és a sebességet, és arra figyelni, hogy ha előtted valaki lassabban megy, azt megelőzd, és jól előzd meg (tükörfigyelés a hátsó forgalomra.) Leginkább arra kell figyelni szerintem, hogy ne aludj el, főleg ha hosszú az út, és apukád is alszik melletted. Esetleg ha többen vagytok, ki lehet nevezni mindig egy "beszélgetőembert", aki az anyósülésen van, és az a feladata, hogy a vezetőt ébrentartsa, ez az ember lehet ugye olyan is, aki nem tud vezetni. Mi csináltuk így.
2009. júl. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne sértődj meg de hogy kaphattál jogsit ha nem engednek vezetni és elhagyatott úton akarsz gyakorolni...a vezetéstől nem lehet félni...ha 1x vezettél és élvezted nem fogod megutálni amíg vmi bajod nem lesz
2009. júl. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!