Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Úgy tudom nagyon drága a C...

Úgy tudom nagyon drága a C mag a D kategória. Honnan van akkor ennyi kamionos meg buszsofőr? Fizette nekik valaki a tanfolyamot?

Figyelt kérdés
2012. szept. 1. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert a magyar az olyan, hogy folyamatosan rinyál, tisztelet a kivételnek. Amúgy az idősebbeknél előfordulhat, hogy a munkaügyi központ fizette nagyobb kategóriákra régebben, azután felhagytak eme jó szokásukkal.
2012. szept. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fiatalabbak többsége vagy a szüleik támogatásával tette le, vagy amit diákként összedolgoztak vagy alkalmi munkából és erre gyűjtöttek akkor abból.
2012. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

az idősebbeknél, igaz nem kell olyan idősekre gondolni, a mostani 40-esek. ott pl. a honvédségnél le tudták tenni. Apám letette ott a B-C-t, elment utána a TSZ-be, ott fizették neki az E-t, buszra meg valami brutális kedvezménnyel tudott elmenni, így az is alig került neki valamibe.

A fiatalok meg vagy összegyüjtik valahonnan, vagy örökölnek pl, mert az is lehet, vagy pedig azt mondják a gyereknek a szülei hogy fiam fizetjük neked az egyetemet, erre a gyerek azt mondja hogy nem szeretné, és inkább elmegy sofőrnek.

én is sofőr szeretnék lenni, már úgymond a pénz is megvan rá(egyetemre nem megyek), csakhát felemelik a korhatárt, pedig már jövő nyáron meglehetne a C+E. de köszönjük EU

2012. szept. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én magamnak fizettem a B,C,E kategóriát. Öcsémnek a B-t is én fizettem, viszont neki a C+E kategóriát a munkaügyi központ :)
2012. szept. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy az az 500 ezer Ft sokkal olcsóbb, mint mondjuk 2 évet iskolába járni. És ugyanúgy lesz egy versenyképes szakmád. Teszem azt érettségi után elmész robotolni 1 évet minimálbérért, akkor meg is van a jogsi ára. Más ugyanezt az időt iskolába járással tölti.
2012. szept. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy ősök segítségével lerakja az emberke a B-t, majd suli után elmegy furgonnal dolgozni és a cégnél ( ha van nagyobb autó és bevált az egyén) akkor felajánlják, hogy kifizetik a magasabb kategóriát, ha aláír X évet. Munkatársam így csinálta meg az E-t, 1 évben állapodtak meg - igaz ott dolgozott már 3 éve :)
2012. szept. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Volánnál le lehetett tenni régen 2 éves szerződéssel ingyen.


Már nincs ilyen. Szerintem ezért is van kevés fiatal sofőr. Mindegyik minimum 30 éves.

2012. szept. 1. 21:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy inkább kevés a gépjárművezető éppen azért mert drága és itthon nem fizetik meg ráadásúl 1, 2 vagy még több hónapra kint tartják őket (napocskánál főleg)
2012. szept. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Igen a napocska fízeti,csak alákell írni jó pár hónapot amíg nem hagyhatja ott.Kell hozzá családi háttér mert annélkül nem igen megy.
2012. okt. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez olyan kérdés, hogy ha valakinek ez a célja, akkor 21 éves korára lazán lesz neki 500e Ft-ja megcsinálni. Ha valaki kitűzi célul, akkor elég gáz, ha nem tud összeszedni ennyit.
2012. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!