Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 1989 körül Füzitő magasságában...

1989 körül Füzitő magasságában láttam egy hatalmas több szintes tolóhajót amint ott tesztelgettek, vadi újnak látszott. Két egymás melletti kéménye volt (sarló kalapácsos-és talán fekete-piros színű). Melyik hajó lehetett az?

Figyelt kérdés
Gyerek voltam még akkor de lenyűgözött az a nagy tolóhajó.
2012. szept. 3. 20:08
1 2
 1/11 Napkiraly ***** válasza:
hajóregiszterben nézelődj,ott vannak képek is. A magyar hajógyárak termeltek szovjet piacra is, jó eséllyel valahol oroszországban húzza az igát.
2012. szept. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megnézem,köszi!
2012. szept. 3. 20:58
 3/11 A kérdező kommentje:
Füzitő-Felsőnél ki volt kötve egy kis jacht(Nyuszifül)mi kölykök meg a stégnél napoztunk.A nagy tolóhajót nézegettük,néhányan elkezdték a középső ujjukat mutogatni(ez akkor még újdonság volt).Egyszer csak közelebb jött a tolóhajó és nagy gázzal elhaladt miközben valaki kiszólt megafonon hogy "Na most mutogassatok!",szegény tulaj meg nem győzte eltartani a kis jachtot a stégtől,nehogy nekicsapódjon...emlékezetes volt.
2012. szept. 3. 21:13
 4/11 Napkiraly ***** válasza:
az sem kizárt,hogy itt maradt, mahart hajóinál kezdd a nézegetést
2012. szept. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


több szintes tolóhajó, ami magyar építésű, több is van:


az egyik a Zaporozsje-osztály, ebből 10 db készült

[link]


a másik a Dunajszkij/Anapa-osztály, ezek is mind exportra épültek (pontosabban jóvátételben), de ezek régebben:


[link]


de lehetett az OT-osztály is, ebből is rengeteget csináltunk a szovjeteknek:

[link]

2012. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy nem Dunajszkij osztályú volt mert nem volt legömbölyítve a felépítmény eleje.Vagy Zaporozsje,de még valószínűbb hogy OT osztályú volt.8-9 éves voltam kb mikor láttam,pár részlet maradt csak meg bennem,köszi a linket!:)
2012. szept. 4. 23:36
 7/11 A kérdező kommentje:
Szép "dögök" ezek egyébként,kár hogy magyar zászló alatt nem látni ilyen osztályokat.A Vácot vagy a Mohácsot néha látom de azok annyira szögletes formájúak hogy nem annyira tetszenek külsőre.Ami még szép szerintem az a Kazan osztály,azt is látni Ukrán zászló alatt gyakran.
2012. szept. 4. 23:43
 8/11 A kérdező kommentje:
OT-típusról háromnézeti ábrákat lehet valahol találni a neten egyébként?Vagy korabli fotókat,filmeket az építésükről?Szinte semmit nem találtam ezekről a hajókról a neten.
2012. szept. 9. 18:05
 9/11 Napkiraly ***** válasza:
fortepanon talán
2012. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ott semmi :(
2012. szept. 10. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!