Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sebességkorlátozás? Bővebb lent!

Sebességkorlátozás? Bővebb lent!

Figyelt kérdés
Adott egy lakott területen belüli egyenes útszakasz ahova kivan rakva egy 70-es tábla, ott értelemszerűen 70-el lehet menni, aztán az útkereszteződés előtt kivan rakva egy 50-es tábla majd jön a kereszteződés, a kereszteződés után nincs újabb tábla. A kérdésem az lenne, hogy ezen a bizonyos útszakaszon a kereszteződés feloldja az 50-es sebességkorlátozást és továbbra is 70-el lehet menni (a kereszteződés után), ha a kereszteződés után nincs kint újabb 50-es tábla?

2012. szept. 13. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a kereszteződés után nincs tábla,akkor Én úgy értelmezném,hogy mivel lakott terület akkor 50.

A 70-es táblát oldja az 50-es tábla,ha viszont nincs más korlátozás,ujabb tábla,akkor lakott terület és 50.

2012. szept. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kereszteződés felold MINDEN táblát, így marad az, hogy lakott területen belül 50 km/h-val haladhatsz egész a következő sebesség korlátozó tábláig.
2012. szept. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen most már átgondoltam és hát az a bizonyos kereszteződés nem csak az 50-et oldja fel hanem a 70-et is, ezen buktam ma meg forgalmi vizsgán... mert 50-el kellett volna tovább mennem de én 70-el mentem :(
2012. szept. 13. 10:38
 4/10 A kérdező kommentje:
Amikor jött az 50-es tábla ott 50-el mentem, de ahogy elhagytam a kereszteződést gyorsítottam 70-re na ezt nem kellett volna....
2012. szept. 13. 10:39
 5/10 anonim ***** válasza:
ja
2012. szept. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amennyiben a település felülkorlátozott 70-re (vagyis a teljes településre érvényes a 70-es sebességkorlátozás, amely elvi dolog, mert alulkorlátozni szokták a településeket), akkor a kereszteződés hetvenre old minden táblát. Azonban esetedben egy településen belüli felülkorlátozás volt, amelyet a kereszteződés oldott volna, sőt mivel előtte már volt egy újabb korlátozás, így a kereszteződés semmit nem tett (hiszen az ötvenes táblát újra ötvenre oldotta). Vagyis az 50es táblát követően neked 50-nel kellett volna haladnod.

Ha forgalmi vizsgán hetvenes táblánál ötvennel mész, senki nem fog szólni. Ha ötvenes táblánál hetvennel, meg fogsz bukni.

2012. szept. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy örökérvényű jótanács a biztonságos élethez és a sikeres KRESZ-vizsgához: ha kételyeid támadnak affelől, hogy két szabály vagy opció közül melyiket kell választanod, mindig a szigorúbbat és/vagy a biztonságosabbat válaszd!


Itt is felmerült benned a kérdés, hogy most akkor 50 vagy 70 a limit? Az a jó, ha ilyen helyzetben ösztönösen az 50 a válaszod. Ez (is) a defenzív vezetés.

2012. szept. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem értek egyet a hetes kommentelővel abban, hogy a delikvens, vagy a közlekedő választhat. Erről szó sincs.

Mindig a legutolsó utasítást kell végrehajtani!

Ha kereszteződés volt, akkor az minden táblát feloldott és ha nincs új tábla, akkor a KRESZ általános előírásai az irányadóak, ami lakott területen belül a sebességre 50 km/h-t ír elő.

A közlekedés résztvevője tartsa be a szabályokat, és ne latolgasson. Ha lakott területen belül van egy 90-es tábla, nyilván okkal szeretnék gyorsítani a forgalmat, ne tanácsolja senki a közlekedőknek, hogy itt jó látási és hibátlan útviszonyok közepette is az általános 50 km/órával hajtson, mert ez a jármű fel fogja tartani a forgalmat és a többek a tötyögőt előzgetik, amivel balesetveszélyt okoz!

2012. szept. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előttem szóló. Te magad mondtad, hogy "tartsa be a KRESZ-t". Akkor nem értem, a "ne tötyögjön 50-nel a 90-es tábla hatálya alatt". Miért ne? Mi tiltja neki? A te temperamentumod?

Ha ő 50-nel érzi magát biztonságban az adott útszakaszon, az ő dolga. Neked pedig ott az előzés lehetősége, ha erre van lehetőség. Ha nincs, akkor pedig vársz türelmesen, ahogy a KRESZ is előírja.

A 90-es tábla nem az "előírt haladási sebességet" jelenti, hanem az adott útszakaszon felvehető legnagyobb sebességet. Hazánkban két esetben sérthetsz szabályt a "lassú haladással": 1. Autópályán a 60 km/h sebesség alatt és 2. olyan úton, ahol tábla írja elő a minimális haladási sebességet (általában hegymenetben több sávos úton a belső sávon kötelező minimális haladási sebesség van előírva).


Szóval érdekes dolog ez a KRESZ...

2012. szept. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem mindenkinek igaza volt eddig aki válaszolt, összesítve az egészet igen ha indokolatlanul lassan mész és feltartod a forgalmat az is bukás, de az én esetemben nem jött mögöttem semmi meg igen városon belül 50 a megengedett, csak valahogy vizsgán olyan jól akarom teljesíteni az útvonalat hogy ne bukjak meg, meg bennem van a vizsgadrukk. Nyilván friss jogsival nem fogok száguldozni :D
2012. szept. 15. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!