Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolással kapcsolatos...

Parkolással kapcsolatos kérdés. Segítesz? (Részletek alul)

Figyelt kérdés
Volt róla szó, hogy egy autó parkoláskor a jegy lejárta vagy jegy nem léte esetén a parkoló jármű naponta egyszer büntethető. Segítsetek nekem, Jelenleg a hatályos szabályok szerint mi az eljárás? Továbbra is igaz a napi 1 büntethetőség, avagy bármennyiszer büntethető vagyok? Kérem csak olyan válaszoljon, aki biztosat tud...

2012. okt. 8. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
egy adott helyen parkolva elvileg egyszer. Ha átmény a szomszédutcába, vagy más városba simán büntethetnek újra.
2012. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen azt elfelejtettem, hogy a parkolás konkrét helye az változatlan...
2012. okt. 8. 11:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Zónák szerint van a parkolódíj és a bírság is. Tegyük fel, leparkolsz relatív messze a célodtól. Majd később arra leszel figyelmes, hogy ott egy hely, tök jó helyen. A zóna meg még ugyanaz. Elmész az autódért, nem kell újrafizetned a parkolásért, mert nem mentél ezzel másik zónába. Ugyanez a bírságnál is. Egy zónában csak egyszer büntethetnek. Összeszedhetsz akár napi 10 büntetést is, ha 10 zónát meglátogatsz és mindig otthagyod a kocsid fizetés nélkül a fizetési határon belül, tehát legtöbb helyen Reggel 8 - Este 6. Ezekre a zónákra eléggé figyelni kell. Hogy mindig az adott fizetőautomatába dobd a pénzed, vagy küld el a számát, ha sms-ben fizetsz. Mivel elképzelhető, hogy csak azt az automatát veszed észre a közelben, ami más zónába tartozik és így hiába fizetsz annál, megbüntetnek. Jártam így egyszer, csak időben észrevettem.
2012. okt. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!