Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lehetne keményebben...

Hogy lehetne keményebben büntetni a mozgássérült parkolóba állókat?

Figyelt kérdés

Hogy lehetne keményebben büntetni a mozgássérült parkolóba állókat? Illetve az áruház előtt elakadásjelzővel parkolókat?


Hallottam már olyat, hogy egy mozgássérült jelet ragasztottak pillanatragasztóval a szélvédőre, így cserélni kell az egész szélvédőt. De jogi megoldás jobban érdekelne.



2012. okt. 2. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Amilyen kategóriás autókat látok néha parkolni ott, pont lesz@rják, hogy mennyire bünteted őket. Ha meg kártyája van, akkor joga van ott parkolni. Ha nem sérült láthatóan, az meg nem a TE dolgod!
2012. okt. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Azért ha 300.000 Ft lenne a bírság, mint a max. gyorshajtásért, akkor simán meggondolnák.


Hiába van kártya, ha nem mozgássérültet visz, akkor még KÖZOKIRAT-HAMISÍTÁST is elkövet, az meg már nem csak pénzbírság! Szóval nem érdemes a kártyát kitenni, mert többel kötheti be!


Elsőnek: mi az, hogy nem a kérdező dolga? A közlekedésben minden összefügg. Honnan tudod, hogy a kérdező nem mozgáskorlátozott-e, akinek 50 métert kell gyalogolnia, mert egy f.szkalap beállt a sérült parkolóba 5 méterre a bejárattól?


Kérdező: Ha annyira zavar, hívj rendőrt, az majd megbünteti! Összeragasztózást még nem láttam, de láttam már mozgássérült jelet belekarcolva autóba, aztán viheti festetni a k.csög.

2012. okt. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem a kemény büntetés a lényeg, hisz látható , hogy ez nem is visszatartó erő (gazdag tudja , hogy ugyse büntetik meg és le is szarja). A tuti büntetés lenne visszatartó. Odaáll, egyből bünti. Megint odaáll megint bünti. Egy idő után leszokna róla, oké gazdag és pofátlan de unná , hogy bemegy a tescoba az neki már 30ezer:D
2012. okt. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
igazából ha nem látod kiszállni, akkor nem hiszem hogy neked ezzel kéne foglalkozni, hogy na ez egy méregdrága (vagy szerinted annak ítélt) kocsi, tuti nem lehet mozgás korlátozott (nem feltétlen mozgássérült!!! tehát attól, hogy nem kerekes kocsis, és a két lábán jár, még lehet neki hivatalosan ilyen igazolványa, plusz ha ilyen embert szállít, akkor is megállhat ott... De ha mégsem bírod magadban tartani a felmenőid vörös terror idejébúl megmaradt besúgó ösztöneidet, akkor hívsz egy rendőrt, aki majd eljár az ügyben! (persze kétlem hogy lenne türelmed megvárni, mert olykor büncselekmény bejelentésénél is fél óra-óra is eltelik, saját tapasztalat) Egy biztos, az önbíráskodást nem javaslom, magamból kiindulva a kezedet eltörném ha rongálnád a kocsim, és ezzel más is így lehet szerintem, igaz, én nem is állok be a rokkant parkolóba!
2012. okt. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Napkiraly ***** válasza:
0%

a hozzád hasonlókat kellene, de az első pillanatragasztós kalandodkor remélem a segged lyukából fogják a maradék pillanatragasztót kioperálni.

Egyébként indokolatlan a sok mozgássérültparkoló, nincs is pénzük autóra

2012. okt. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nem régen a TESCO előtt egy bunkó 4 helyet foglalt el.

Szóltam neki, röhögött. Szóltam az őrnek, nem tett semmit.

Minden gumijából kikaptam a szelepet, majd máskor gondolkozik - ha tud!


Egyébként, ez a "kezedet eltöröm, ha az autómhoz nyúlsz" elég nagy taplóra utal! Miért tenné a matricát rá, ha nincs rá oka? Vagy Te is ott szoktál állni?


Túl sok van? Ez a szabály, kész. Járjál BKV-val, és nincs gondod a parkolással.


Teljesen megértem hogy az embereknek elege van a nagypofájú, minden szabályt felrúgó barmokból!

2012. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Vagy Te is ott szoktál állni?"


"magamból kiindulva a kezedet eltörném ha rongálnád a kocsim, és ezzel más is így lehet szerintem, igaz, ÉN NEM IS ÁLLOK BE A ROKKANT PARKOLÓBA!"


A te kommented meg dilettanciára utal, mivel nem tudod értelmezni az összetett mondatot... ha már belekötsz a kommentembe olvasd el végig, vagy figyelmesen...

Mint írtam nem állok be a mozgássérült helyre, de ha van több ilyen hely, ami sosincs tele, és valaki beáll az egyikre, én nem matricáznám össze, és te sem vagy rendőr. Viszont volt már példa, hogy hülye öregek bele kötöttek abba hogy hol állok, szerintük nem jó helyen, mert zöld terület meg anyám kínja, szóltak is a rendőrnek, oda is jött, kiderült hogy nem szabálytalan, és írt egy kamu büntetőcetlit hogy a két vén majom megnyugodjon, hogy jól kib*sztak velem...(nehogy utána megrongálják az autót vagy valami). Persze a rendőr is kiröhögte őket utána mikor az ablakból sasolták az "igazságtételt"... Na az ilyen kötekető, önbíráskó, spicli jellemű és minden egyéb ilyet utálok, persze két öregembert nyilván nem b*szok pofán, lényeg hogy az ilyesmi buzgómócsingokra gondoltam....

2012. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja és még annyi, hogy 4 helyet nemtudom hogy foglalt el valaki, egy parkolóhely 2 méter széles, ergó ha egy 7-es BMW-vel full keresztbe állsz, az sincs 8 méter... maximum úgy tudom elképzelni, hogy átlósan 2-2- szembenlévő parkolóhelyet részlegesen elfoglalsz, bár az elég kirívó eset lehetett, és gyanítom nem csúcsforgalomban...
2012. okt. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Napkiraly ***** válasza:
lehet rám gondolt. Én sem állok rokiparkolóba, mert inkább sétálok 10 métert,nem ér annyit, de nem érdekel különösebben ha nem rokkant áll oda, az ilyen önjelölt rendőrökmeg menjenek közmunkára ha ennyire ráérnek
2012. okt. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!