Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Olyan sok negatív tapasztalat...

Olyan sok negatív tapasztalat van a forgalmi vizsgával kapcsolatban! Más is megszenvedte?

Figyelt kérdés

2012. nov. 11. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ez jó oktatónál nincs így, igenis ha tudod kezelni a járművet, és ismered a lámpákat, táblákat, akkor rutin nélkül is mennie kell
2012. nov. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egy öreg rókánál volt az oktatóm, jóban volt az összes vizsgáztatóval, szóval nála ténylegesen csak akkor buktak, ha olyat hibáztak.
2012. nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
*öreg róka volt
2012. nov. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Izgultam, mert elég szar az oktatás, meg persze tapasztalatom sem volt, ha meg akarnak buktatni úgyis megbuktatnak, ha nem akkor meg kis hibával is átengedhetnek. A vizsgáztatón múlik.
2012. nov. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én az összesen 1-2 hibaponttal mentem át, pedig volt eddig 4 (A1, A, B, meg most a C+E), nem volt gond egyiknél sem.


Ha tudsz vezetni akkor át fogsz menni, sokan szidják a vizsgabiztosokat, a valóságban az bukik meg aki valamit elront. Könnyebb a biztosra kenni mint bevallani hogy igen, elb@sztam, bestresszeltem és hülyeséget csináltam.


Ha pedig valóban személyes ellentét miatt, vagy indokolatlanul buktál meg akkor lehet panaszt tenni az NKH-nál, ki fogják vizsgálni.

2012. nov. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

próbálok akkor pozitívan gondolkodni ebben az ügyben

2012. nov. 12. 11:14
 7/9 anonim válasza:
100%

Nekem az oktatóm az nagyon jófej ember volt, konkrétan megtanított mindenre, nem volt probléma.

Az első vizsgán mégis megbuktam, azzal az indokkal hogy "városnézés" volt..50-es táblánál 40-nel mentem.

A második vizsga lazán ment.

2012. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vizsga előtt én is nagyon féltem. Rengeteg rémhír kering a köztudatban.

És mostanra már én is úgy gondolom, hogy ezek eltúlzott történetek olyan emberektől akik képtelen beismerni, hogy hibáztak.


Én egyszer megbuktam, de jogos is volt. A vizsga végén már nem figyeltem annyira és elfelejtettem indexelni. A vizsgabiztos korrekten elmondta, hogy ezért buktatott meg, és felhívta egyéb apróbb hibáimra is a figyelmet. Majd kiemelten megdicsérte azokat a dolgokat amiben kezdő létemre ügyes voltam.

Másodjára átmentem minden gond nélkül.


Most, hogy megvan a jogsi, én is rájöttem mennyire nem fair módon állnak hozzá sokszor a vb döntéséhez. Pl a kedvencem: "megbuktam mert a vb szerint több mint 30 centire álltam meg a szegélytől, pedig nem is volt csak 25"


Na de könyörgöm, az milyen messze van már?! Még jó, hogy nem az út közepén parkol le.

Én sokat küzdöttem a parkolás megtanulásával, még 2 plusz órát is vettem emiatt. De megtanultam és úgy beállok, hogy 2 centire vagyok a szegélytől.


Csak úgy zárójelesen: Velem szemben még akár előítéletes is lehetett volna bármelyik vb, mert 24 éves szőke nő vagyok. De senkit nem érdekelt, és ez így van jól. A lényeg, hogy megtudom-e csinálni a feladatokat. Elsőre hibáztam, másodikra nem. Nekem nem ciki felvállalni, hogy elsőre bizony hibáztam. Nem tudom más miért érzi annak, és hárítja a felelősséget másra.


De persze mindettől függetlenül, elképzelhető, hogy előfordulnak túlkapások... De nem olyan gyakran mint ahogy hisszük.

2012. nov. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 flora08 ***** válasza:
100%
Gondolhattad volna, hogy itt csak olyanok fognak válaszolni (tisztelet a kivételnek) akik azt mondják, hogy "nem nagy dolog, elsőre átmentem" Na, ettől érezd jobban magad...:S Kedves kérdező, én harmadjára buktam meg nem rég, azóta teljesen elment a kedvem a vezetéstől, pedig nagyon szerettem, meg vártam is, hogy elkezdhessem. A vizsgán teljesen lezsibbadok, izgulok, hogy mit rontok el és persze hogy nem sikerül. Tudom jól, hogy ezt csak én tudom leküzdeni, de egyelőre még nem sikerült. Az oktatóm szó szerint azt mondta, hogy nekem már nem vezetni kellene megtanulnom, hanem vizsgázni. További stressz az is, hogy így mindenki elkönyvelte, hogy béna vagyok és nem tudok vezetni, én is így érzem, pedig tudom jól hogy nem így van. Valószínű, hogy nekiugrok még egyszer, mert nem egy lehetetlen dolog, de az biztos, hogy soha nem gondoltam volna, hogy ennyit fogok bőgni a vezetés miatt, pláne, hogy amíg tanultam, nem izgultam ennyit. Elnézést kérek a kisregényért, csak arra akartam kilyukadni, hogy sokan vagyunk ilyen helyzetben, ne keseredj el:)Természetesen a született sofőrökre ez nem vonatkozik;)
2012. dec. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!