Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elmagyarázná nekem valaki a...

Elmagyarázná nekem valaki a sorrendet? Kép van

Figyelt kérdés

[link]


Én úgy gondoltam, hogy mivel egyenrangú a kereszteződés, így jobbkéz szabály alapján az A jelű autó megy először, majd szintén jobbkéz szabály alapjá a B jelű, végül én.


A tesztben viszont az van, hogy én megyek másodikként.


Hogy lehetséges ez?


Azért megyek másodikként mert egyenesen haladok?



2012. nov. 14. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyenrangú útkereszteződésben elsőbbséget kell adni minden jobbról érkező járműnek és a balról érkező villamosnak. Neked a villamos jobbról jön, A-nak meg balról. Így hát mindketten elengeditek (amúgy sem jó vele kekeckedni, mert ő az erősebb). Maradtok ketten: te mész egyenesen, A meg kanyarodva. Belép az egyenesen haladó jármű védelme: te mehetsz dolgodra, ő meg majd bekanyarodik, ahogy tud.
2012. nov. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A villamosnak mindig elsőbbsége van az egyenrangú kereszteződésben, függetlenül a jobbkéz-szabálytól.

Utána pedig azért mész te, mert egymással szemben álltok és itt nem érdekes a jobbkéz. Ő keresztezi a te utadat, míg te egyenesen mész.

2012. nov. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
jah értem...tehát nemcsak azt kell nézni, hogy nekem balról van-e, hanem a másik szempontjából is
2012. nov. 15. 14:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Bizony, a tesztnél nem árt néha a többi szereplő fejével is gondolkodni. Már csak azért is, mert erre néha szükséged lesz vezetés közben.
2012. nov. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!