Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kihez kell fordulnom ezekben...

Kihez kell fordulnom ezekben az esetekben?

Figyelt kérdés

Adott egy baleseti gócpont, ahol LEHETETLENSÉG átjutni kockáztatás nélkül, pláne csúcsforgalomban. Rengeteg baleset is történik a kereszteződésben és nagyon elkélne egy körforgalom. Pedzegették is korábban, de nem lett belőle semmi. Szívesen gyűjtenék aláírást ezügyben, biztos vagyok benne, hogy mindenki hálás lenne egy körforgalomért, mert lecsökkentené a balesetek számát és az időt is. Kihez kell fordulnom ezzel az igénnyel?


A másik pedig egy út lebetonozására irányulna, ebben az esetben is vállalnám az élharcos szerepét, gyűjtenék aláírást, stb. hogy történjen valami, a kocsin évente kell lengéscsillapítot cserélni, mert gidres-gödrös az út és senki nem foglalkozik vele. Maximum 20-al lehet menni ezen az úton az útviszonyok miatt, egyszerűen felháborító, hogy a fővárostól alig pár km-re ilyen állapotok uralkodnak. Kihez kellene fordulnom, mit tehetnék,hogy történjen valami ezügyben?


2012. nov. 21. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Helyi önkormányzat, területileg illetékes NKH kirendeltség.


De borítékolom a válaszukat, nagyjából a következő lesz:


Tisztelt XY


Köszönettel vesszük kezdeményezését, amely...

<2sor blablabla>.

Azonban sajnos jelenleg forráshiány miatt nem áll módunkban megvalósítani az Ön által említett beruházást.

Megértését köszönjük és szíves elnézését kérjük.

<aláírás>


Ugyanez a történet a "lebetonozással is".


Egy körforgalom nagyjából 15-20 millió forint,egy 100méteres szakasz "lebetonozása" (az sem úgy működik hogy húznak rá 5centi betont és boldogság, földművet, útalapot kell építeni, erre jön a CKT /a beton/ majd az aszfalt)még több is.


Egyrészt nincs rá pénzük, másrészt a főútvonalak karbantartására is meghaladja a lehetőségeiket.


Előttem 4hónapig volt egy 20méteres szakaszon 5db rohadt nagy ütőkátyú, beszéltem a polgármesterrel 5x, az 5.alkalommal bevallotta hogy egyszerűen nincs rá pénzük.



Mi csináltuk meg a szomszédokkal, összedobtuk a pénzt egy mixerkocsi betonra, az egyik srác szerzett egy aszfaltvágót, aztán lehúztuk egy nap alatt. Nem a legjobb megoldás, de két-három évig jó, viszont ez összvissz 100E környékén állt meg, és erre sem volt pénz, akkor egy körforgalomra vagy egy utca leaszfaltozására pláne nem lesz.


Szóval nagyjából ez van, nincs sok esélyed rá hogy sikerüljön bármit is elérni, de azért ez egy jó hozzáállás, ritka az ilyen.

2012. nov. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem érdekelt volna, hogy hol van konkrétan az a veszélyes hely! Leírhattad volna.
2012. nov. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
mr.flash, köszi a választ. Nem kergetek hiú ábrándokat, tudom,hogy nagyon kevés esélyem van "nyerni" ebben a helyzetben, de úgy érzem, hogy muszáj valamit tennem és egy próbát megérne. Nem akarok lázítani senkit, de abban is biztos vagyok, hogy sokan készségesen mellém állnának (legalábbis papíron). Az tart csupán vissza,hogy egyelőre nem ismerem ennek a pontos menetét, a formaiságokat.
2012. nov. 21. 18:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Harkonnen, én kapásból vagy 10-et tudok felsorolni itthontól a munkahelyemig ami 35km, és kb 50-et a 81-esen.


Közlekedéstervezés szempontjából katasztrófa az ország, a karbantartásról nem is beszélve, innen nyugatra egy harmadrendű út jobb állapotban van mint a főutaink nagy része.

2012. nov. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Harkonnen, rengeteg ilyen hely van, amiről én beszélek az az 51-s út dunavarsányi lehajtója.
2012. nov. 21. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!