Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kell úgy leszállni a...

Hogyan kell úgy leszállni a repülőgéppel, hogy az süllyedjen de közben az orrát emelje fel, hogy a futóin landoljon és ne fúródjon be a betonba?

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

futóművet ki kormány magamfelé húz földetér fékkar megáll ennyi...

a kerekk extré nyomást is kibírnak nem durrannak ki és nem fúródnak a betonba

2009. aug. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Szimulátorokban nekem úgy sikerült, hogy miután már kicsi hajtóereje van akkor kell magam felé húzni a kormányt így tovább sűllyed, de nem emelkedik. Nem vállalok felelősséget érte, lehet h csak baromságot írtam.
2009. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előzőt kiegészíteném,hogyha nagyon gyorsan megy a gép akkor a motorokat is megfordítják,azis lassít.
2009. aug. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*A stimulátor elötti hozzászólásra gondoltam :)
2009. aug. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
úgyhogy nem vesz japcsiktól kamikaze leckéket
2009. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt gondolom szimulatorozas celjabol kerded:D Nekem is volt sokaig ez a gondom. Tul gyorsan kozelitesz a leszallo palyahoz. Van a gép leirasaban egy rész, ahol megjelenik a gep azon sebessege, amikor teljesen kiengedett segedszarnyakkal a gep mar atesik (stall). Na ezt a sebesseget kell megszorozni 1,3-al. Igy pl egy 737es boeing-el,ami ugy 100 csomonal esik at, 130 csomoval kell landolni. Ezt a profik kiszamoljak minden egyes leszallas elott a paratartalombol, legnyomasbol, hogy minel kevesebbet kopjanak a gumik. A motrot csak a foldetérés utan szoktak hatramenetbe kapcsolni.
2010. ápr. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Megközelítésnél kitrimmeled a gépet...Mivel kis sebességgel kell megközelíteni a betont (kevesebb, mint 250 csomó) - a kiengedett futó és a fékszárny is lassít, így trimmelés után is enyhén felfelé fog állni az orr. Így folyamatosan csökken a magasság,tartható a sebesség, és a hátsó kerekek érnek le először. (Földetérés előtt enyhe orremelés!)
2010. nov. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!