Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mindenki ilyen kresz-tudó?

Mindenki ilyen kresz-tudó?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy ebben az országban mindenki annyira tudja a kreszt, csak éppen ez sosem bizonyosodik be. Persze linkelgetni mindneki tudja a jogszabályt, de ha belekérdez az ember, csak jön a hümmögés és megint jön a link a jogszabályról. Ha valaki nem ért valamit és megkérdezi, rögtön jön a lehurrogás (nyilván oylan emberektől, akiknek nem sok közük van a kreszhez).


Miért van ez? Miért nem lehet megbeszélni? Én könyvből tanultam meg a kreszt a vizsgára és a mai napig tanulom a jogszabályt. Sajnos a jogszabályban nincs benne minden (aki ért a jogszabályokhoz tudja miért). Van jogszabályi mgyarázat, mindenképpen beszerzem. De azt vettem észre, hogy az oktatók is vitatkoznak ebben-abban.

Véleményeket várok! Köszönöm.


Érdekes még az is, hogy a vizsgázók 90%-a csak a programot magolja be és utána soha többet nem foglalkozik a kresszel, majd ahogy esik, úgy vezet. Viszont kresz-tudós milliószám van ebben az országban.


2012. dec. 2. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nekem is feltűnt! Én pont 3 éve könyvből tanultam meg és csak utána csináltam a programon.
2012. dec. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha itt válaszolgat-másolgat 100 ember, akkor sokat írtam. Két-hárommilliónak biztos van jogsija. Szóval azért az a mindenki-senki elég elhamarkodott gondolat. Meg ugye itt van idő keresgélni, gondolkodni. Az úton van 2-3 másodperced eldönteni, hogy mit csinálj adott forgalmi helyzetben, de van, hogy annyid sincs. meglehetősen más a helyzet. Mégegy dolog: én pl szerintem elég jól ismerem a szabályokat. Viszont sok van, amit nem is akarok betartani, ez megint más dolog, kívülállónak úgy is tűnhet, hogy nem ismerem. Van amit szándékosan nem tartok be, mert abból lenne a baleset (pl többsávos körforgalom használata, amit a közlekedők 99%-a nem tud használni, csak megy körbe a külső íven...).
2012. dec. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, Magyarországon mindenki ért a politikához, a focihoz és a vezetéshez. Nem tudtad?
2012. dec. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindig emlegetik a közlekedési kultúrát. Ez szeritnem nem az utakon kezdődik, hanem a fejekben. Az nem vall nagy kultúrára, hogy "Nem tudtad, gyökér? Ki ne menj, mert meghalsz az utakon." "Nem vagy tisztában a fogalmakkal? Akkor ne vezess, add vissza a jogsid."


Vannak akiknek ez rosszul esik és inkább nem kérdeznek. Majd a büntetésből meg tudják. Én sokat kérdezgettem az oktatómtól. Úgy vettem észre hogy furcsálja, de válaszolt. Amikor levizsgáztam ,akkor mondta hogy ha valamit nem értek/kérdésem van, hívjam. Ez nagyon jól esett. Ugye a tanulókocsiban is egymásra vagyunk utalva. Ő azért van ott, hogy tanítson, én azért fizetek, hogy tanuljak. Ez így kerek. Ő a vezető (akkor is ha a tanuló ül a volánnál).


Ezért jutott eszembe ez a probléma. Azt pedig nem fogadom el, hogy a tanulókocsiban már késő megtanulni. Hisz akkor hogyan szerez az ember rutint? A kreszprogram végignyomogatása nem egy nagy valami.


De ahogy észre vettem, sajnos az oktatók is megosztottak.

2012. dec. 2. 11:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyelj,itt az megy, hogy névtelenül válaszolgat mindenki. Én is, de legalább a felhasználónevemet felvállalom. Marha könnyű név nélkül beleállni a másikba hogy "mekkora gyökér vagy essetudod addvissza a jogsid gyökér", van akinek erre áll a cerka.


A linkelgetés meg azért van mert annyi változtatás volt az évek alatt, illetve annyira nem tartják be közúton a dolgokat hogy egyszerűen nem tudja senki az összes szabályt. Bevallom férfiasan én sem, pedig most lett meg a C+E.


A másik fele pedig az, hogy ahogy kikerülsz az útra elfelejtheted a KRESZ 60%-át, mert leszarják/elfelejtik/nem is tanulták meg.A kétsávos körforgalom még hagyjám, a sima sem megy egy rakás embernek, pont tegnap volt egy majdnem-csattom mert a delikvens BEFELE indexelt, KIFELE meg nem. Aztán mikor lesatuztam meg rátenyereltem a dudára hogy húzzon előlem akkor még ő mutogatott.


De ez csak egy példa, nincsenek tisztában azzal sem hogy mikor kinek van elsőbbsége, a biztonságos előzéssel, stb.


Végeredményben sajnos úgy látom mindegy mit mond a KRESZ, az csak egy dolog, a gyakorlatban máshogy lesz.


Viszont voltam Mongóliában, ott tényleg nincs semmiféle szabály, ahhoz képest még jó a helyzet.

2012. dec. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem baj van magával a Kresz-szel is. Sok a bizonytalan rész, az az ember érzése, hogy valahonnan fordították, de valamit azért ki is felejtettek belőle...

Pl. az irányjelzés kérdése: a 29. § 2. Irányváltoztatás, irányjelzés fejezetben ez áll:

A jármû vezetõje egyéb esetben (pl. útkeresztezõdésben kanyarodó fõútvonalon való továbbhaladás esetén) is adhat irányjelzést, ha ezzel továbbhaladási irányáról a közlekedés más résztvevõi számára többlettájékoztatást ad, az irányjelzés azonban megtévesztõ nem lehet.

Ennél idétlenebb fogalmazást még nem olvastam. Láttam már olyant, aki a balra kanyarodó főútvonalat egyenesen haladva hagyta el, mégis jobbra jelzett, mert ugye, letért a főútról !!! Vajon hova jelzett volna, ha jobbra kanyarodva tér le a főútról ?

Adhat többlettájékoztatást ? Adhat, de nem muszáj ?

Miért kell keverni a főútvonal fogalmát az irányjelzéssel ?

A főútvonal a mellékútvonalakkal való viszonynál fontos, azaz ki kinek ad elsőbbséget ?

Ennek semmi köze az irányváltáshoz; ha főútvonalról kanyarodok mellékútvonalra, vagy esetleg fordítva: ha jobbra megyek, akkor jobbra jelzek, ha balra, akkor balra. Ilyen egyszerű.

Nem lenne szabad keverni az össze nem tartozó fogalmakat. A cél az kellene legyen, hogy a Kresz világos és áttekinthető legyen. Ahogy most van az azt mutatja, hogy a törvényalkotónak sem világos minden...

2012. dec. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem csak nálunk megy az okoskodás, hanem más országok lakói is így vannak vele.

A szabály és a gyakorlat, nem mindig jár együtt minálunk és enyhén fogalmaztam.

Viszont, kinek - mihez van köze, az döntse el maga, te sem tudod, hogy ki ő valójában és ez visszafele is igaz.

(a nicknevemet, viszont nem azért nem vállalom fel, mert szeretek névtelenül firkálni, hanem egyes 'okoskodók' szétoffolnák a témát, mert képes utánam keresni. Nem érdekli, hogy nem vagyok kíváncsi rá).

2012. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!