Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarországon hány éves...

Magyarországon hány éves korig lehet valakinek jogosítványa?

Figyelt kérdés

2012. dec. 11. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs megszabva korhatár, szóval bármeddig.
2012. dec. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egészségügyi megfelelőséghez van szabva - a környéken nem tudok senkiről aki 75 felett vezetne, addigra látás/hallás vagy egyéb eü. problémák miatt már nem szoktak belemenni a doktorok.
2012. dec. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ismertem olyat, aki saját bevallása szerint félsüket félvak volt, mindkét térdében protézissel, és 82 éves koráig vezetett. Akkor is azért hagyta abba, mert az unoka eladta alóla a kocsit.
2012. dec. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amíg egészségügyileg alkalmas
2012. dec. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy családi ismerősünk tavaly már nem hosszabította meg,ő akkor 89 éves volt.
2012. dec. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Csak az egészségügyi alkalmasságtól függ. Ha a háziorvos, illetve szükség esetén szakorvos(ok) alkalmasnak minősítik (nem feltétlenül egészségesnek!), akkor vezethet. Persze a szakvélemény érvényességi ideje annál rövidebb, minél idősebb az adott személy, de ha fizikailag és szellemileg egyaránt alkalmas arra, hogy vethessen, akkor megadják.
2012. dec. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Elég baj az, hogy bármeddig vezethetnek egyes emberek! Még gyerek voltam, és a nagypapám félkarú, félvak barátja 2 km-t vezetett amíg hazamentünk vele a szőlőből, és azt hittem beszarok, annyira szarul vezetett!!


2 hónap múlva összetörte az autót, és még ő volt felháborodva, hogy nem adtak neki új jogsit...

Sajnos nem vizsgálják jobban az alkalmasságot... mert az egy dolog, hogy jó a szeme, a hallása, és mozogni is tud... de azt ki mondja meg, hogy vajon nem lesz rosszul a volánnál? hogy vajon időben tud mindenre reagálni?


Sokkal jobban meg kéne szigorítani az alkalmassági vizsgálatokat, és nem csak az időseknél!!

2012. dec. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!