Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha levizsgázom a C+E-ből újra...

Atesz155 kérdése:

Ha levizsgázom a C+E-ből újra kell vizsgázni a GKI-ból is, hogy felkerüljön az igazolványra C+E kategória jelenléte, vagy csak egy GKI igazolvány csere szükséges?

Figyelt kérdés
Rendelkezem B, C kategóriás jogosítvánnyal, illetve a hozzá tartozó GKI (EU thergépk. Vezetői ig. ), melyből másfél hete vizsgáztam le. Jövőre, ha nem viszik fel 24 évre a korhatárt a C+E-re, akkor szeretnék levizsgázni abból is, de a jelenlegi GKI-s igazolványon csak a C1 és C kategóriák vannak jelezve.

2012. dec. 15. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell sem vizsga, sem okmánycsere hozzá, így jó, ahogy van.

Egy kamionos.

2012. dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ :) azt hittem, ilyenkor kell okmánycsere, vagy új vizsga, de ezek szerint nem.

Köszönöm még egyszer.

2012. dec. 15. 15:32
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha már eszembe jutott, akkor még egy kérdés, hátha abban is tudsz segíteni. Épp megigényeltem a Digitális tachográf kártyát. Ugye azt sem kell cserélni, ha levizsgázom C+E-ből, mert azon is fent van a jogsim száma és az, hogy miből van jogsim?! És tényleg köszi.

Egy leendő kamionos :)

2012. dec. 15. 15:34
 4/7 anonim válasza:

Üdv!

Ebben az esetben le kell cserélned a digitális tachográf kártyádat is, mivel megváltozik a jogosítványszámod az új kategória bekerülésekor, és nem fog egyezni a tachográf kártyán levő jogosítványszámoddal, és ezt elég keményen büntetik.

Leendő buszsofőr.

2012. dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem köszi!

A GKI-t is ezért kérdeztem, mert azon is rajta van a jogsi száma, de akkor arra legalább már nem kell kiadni pénzt, hogy lecseréljem, vagy újravizsgázzak.

2012. dec. 18. 16:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Amit az első írt nem jó, mert le kell cserélni a GKI kártyádat, így lesz rajta az E is. Én egyszerre csináltam a C+E-t már a C után ki akartam a kártyát váltani de mondták, hogy felesleges így mert akkor az E vizsga után kezdhetem újra kikérni E-re. Vizsgázni nem kell csak a kártyát lecseréltetni.
2013. ápr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget, épp most csinálom E-ből a vizsgát.
2013. ápr. 29. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!