Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Valaki leírná az össze jogosít...

Valaki leírná az össze jogosítvány kategóriát, és hogy melyiknek mi a feltétele és az ára kb?

Figyelt kérdés
2012. dec. 22. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok autósiskola oldalán le van írva minden.

Minek még ide is leírni?

2012. dec. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2013-tól lesznek változások feltéteekben, azért
2012. dec. 22. 09:42
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

M (moped-robogó-segédmotor nevezd aminek szeretnéd) új neve: MA - Elkezdheted 16 évesen a 14 helyett!

125-ösre jogosítványt elvileg csak akkor tudsz szerezni,ha 2 éve motorozol.

B (autó)- úgy hagyják (16,5 évesen lehet az elméletet 17évesen lehet forgalomba is vizsgázni)

C (teherautó) - ezen viszont változtatnak 17-ről 21-re viszik fentebb!!

D (autóbusz) - 21-ről 24-re fogják felvinni!

2012. dec. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó válaszoló vagyok! Azt kifelejtettem,hogy a nagy motor (1000 köbcenti) megszerzését is későbbre kell halasztani. mivel azt is 24-re viszik fel.
2012. dec. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a motor b személykocsi c teherauto e potkocsi ce camion be -személykocsi plusz olyan utánfuto ami több mint 750kg lehet, d busz de busz meg utánfutó !

8általános bizi minimum , sok pénz ami kell meg sok idő ha nem akarsz 1 évig járni suliba .páv vizsgák ha tehert akarsz vagy dolgozni akár b vel is.

2012. dec. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
Minden kategóriát meg akarsz csinálni? Mert akkor még kiegészítném: a C-E-hez kell GKI, ez az új belföldi-nemzetközi árufuvarozói (nem tudom mennyibe kerül, nekem csak a buszos van, de 80e Ft körül lesz). A D-hez kell szintén GKI ez az új személyszállítói belföldi-nemzetközi buszos, ez is kb. 80e Ft. Plusz a PÁV III (C-E-hez), PÁV II (D,ADR), ennek felemelik az árát, állítólag 30 körül lesz, de ezt csak hallottam, nem vagyok biztos benne. Orvosi alkalmassági a hivatásos jogsihoz (régen 7e ft volt). Ja és digitális sofőrkártya (ez is 7e ft volt pár éve.
2012. dec. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek!
2012. dec. 22. 11:38
 8/9 anonim ***** válasza:

A 2. válaszadó totál hülyeséget írt.


Nem fogom leírni mert eléggé sok van.

Itt le van írva minden:

[link]



Kategória korhatárok a 325. oldalon vannak.

A kategóriák listája pedig 316-319. oldalig vannak.

(a PDF file lapjainak száma szerint számozva)


Ezek előtti oldalakon vannak a jelenleg hatályos jogszabályok. Ahova meg oda van írva hogy 2013. január 19-tõl az meg értelemszerűen akkortól.

2012. dec. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nem gondolod, hogy túl igényes vagy? Te meg tennéd másokért?

Különben is tudod? Sok a "Plágium" botrány hazánkban.

Tanulni, tanulni, tanulni. Ezt már rég le írták a nagyok.

2012. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!