Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen a kresz vizsga? Hogy...

Milyen a kresz vizsga? Hogy néz ki? Mennyi a max. Pont? Hány hibapontom lehet, ahhoz, hogy még sikerüljön a vizsga?

Figyelt kérdés

2012. dec. 29. 11:44
 1/6 anonim válasza:
100%

Én érintőképernyős programmal csináltam, amelyen ugyanaz a szoftver futott, amivel tanultam is rá, így meglepetés nem volt.


75 pontot ér a hibátlan teszt, asszem 65 pont a minimum, azaz 10 pontnyit hibázhatsz.

2012. dec. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Tanfolyamon el fogják mondani. Sőt, ha kéred akkor valószínű hogy a programot is odaadják vagy biztosítanak gyakorlási lehetőséget.
2012. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a B kategóriás vizsgára vagy kíváncsi. Ezt mondjuk oda lehetett volna írni a kérdéshez, mert az egyes kategóriák vizsgája eltérő.

A B-nél kapsz kérdéseket KRESZ-ből, vezetéselméletből, műszaki ismeretekből, illetve vannak fényképes szituációk. 5 műszaki kérdés van, erre emlékszem, illetve talán 10 fényképes szituáció, de ez nem biztos. A többi kérdés megoszlását meg már régebben elfelejtettem. Minden kérdés esetén 3 válaszból kell kiválasztanod a helyeset, az egyszerű kérdések esetén ez 1 pontot, a fényképeseknél 3 pontot ér. Összesen 55 kérdés van, ezzel 75 pontot lehet szerezni (akárhogy számolom, ebből az jön ki, hogy 10 fényképes kérdés van) és 65 vagy több pont kell a sikeres vizsgához.

A vizsga már eléggé régóta nem tesztlapon zajlik, hanem érintőképernyős számítógéppel kell vizsgáznod. Ennek a pontos metódusát valószínűleg el fogják mondani a tanfolyamon, sőt, még azt is helyre fogják tenni, amit én most rosszul írtam. Lesz majd lehetőség gyakorlásra is, az autósiskoláknak meg szokott lenni a gyakorlóprogram, de ha jól tudom, létezik még a tesztkönyv is, benne minden szóba jöhető kérdéssel. Ha van némi fogalmad az elméleti tanfolyamon elhangzott anyagról és ezekből gyakorolsz, valószínűleg meglesz a vizsgád.

2012. dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Igen, B kategória.


Egyébként elvileg netről is le lehet tölteni a gyakorlóprogramot, csak bár nekem blokkolja a vírusirtó.


A fényképes kérdések azok, amikor van pl. egy kereszteződés, áll a pirosnál az autó és olyasmi a kérdés, hogy mit kell tennie az autó sofőrjének, ha mögötte megkülönböztető jelzést használó gépjármű van?

2012. dec. 29. 15:04
 5/6 anonim ***** válasza:

igen. Olyanok a képes kérdések.

Azok 3 pontot érnek. A többi 1-et.

2012. dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek! :)
2012. dec. 29. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!