Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van remény? Kb.20 éve nem...

Van remény? Kb.20 éve nem vezettem, amikor megszereztem a jogsit utána is keveset.

Figyelt kérdés
A gyakorlatban mit mondanak, ilyen esetben hány gyakorló órát kellene vegye és milyen autóval? A miénk automata.
2013. jan. 9. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem tudsz aránylag biztonságosan közlekedni.
2013. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Emberfüggő. A párom ugyanilyen helyzetben volt, minimális gyakorlat és 17 év kihagyás után tanult újra. Először üres parkolókban gyakoroltunk, hogy az alapok visszajöjjenek, és megtanulja a kocsi méreteit. Utána vettünk neki 10 órát, de nem túl jó oktatót választottunk. Azután már csak én ültem mellette és tanítgattam, először csak kis utakon, szinte forgalom nélkül, aztán egyre nehezebb helyeken. Olyan jól szerintem soha nem fog vezetni, mint én, de már magabiztosan és biztonságosan vezet. Viszont egyedül még sehova nem megy, csak ha én is ott vagyok. Biztos, hogy Te is meg tudod tanulni, vegyél először tíz órát, és ha van lehetőség, próbálj meg egy türelmes családtagtól is segítséget kérni, és döntsd el, melyik módszer fekszik neked jobban.
2013. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást, rám fér. :)

Semmi kedvem belekezdeni, pedig jól lenne, mert állandóan a férjem visz mindenhová.


Párod mióta vezet, hogy még nem mer egyedül menni? Én is eléggé parázós fajta vagyok.

2013. jan. 10. 15:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Anyámnak kb 20 éve volt jogsija és az utóbbi 4 évbe vett egy kocsit. Barátnője kocsiján gyakorolt előtte utána már ment a miénkel is. Szerintem kevés ilyen nő van aki ennyi idő szinte nuku vezetés utána ilyen jol vezet. Annyi, hogy a parkolás nem nagyon megy neki dehát csak nőböl van :D
2013. jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Kb. 1,5 éve volt az újrakezdés. Én már fél év után nyugodtan elengedtem volna bárhova, de nem mer egyedül menni. Pedig tudja ő is, hogy most már a tudása megvan hozzá. Ha parázós vagy, neked se lesz könnyű.

Egyszer kerültünk olyan helyzetbe, hogy kettőnknek két kocsival kellett menni kb. 25 km-t. Én mentem elől, ő meg utánam, és jól érezte magát egyedül a kocsiban, de mégse volt teljesen egyedül a forgalomban. Kis gyakorlás után próbáljátok meg Ti is, önbizalom-növelőnek is jó.

2013. jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, még valami: ha a férjeddel vagy valamelyik rokonnal gyakorolsz, figyelj rá, hogy türelmes embert válassz, akivel teljes a bizalom. Anyám amiatt nem vezet már 100 éve, mert az ő újrakezdésénél apám nagyon nem volt türelmes vele.

(Mellesleg a páromnak az utánam jövős gyakorlás annyira bejött, hogy többször is 'tolt', ha nem mentem elég gyorsan. :) )

2013. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!