Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A KRESZben van erről szó?

A KRESZben van erről szó?

Figyelt kérdés

Ha tegyük fel a városban úgy van, hogy főút bickilis út gyalogosút /kivülről befelé haladva/

Ha tegyük fel biciklizek a bickilis uton előttem egy rakat ember SÉTÁL a bikiclkis úton. Erre van valami? Vagy csak én láttom úgy, hogy így értelmét veszti a gyalogos út, ill. ha ott sétálnak kicsit veszélyes is a gyalogosoknak?


2013. jan. 14. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha van az úttest mellett gyalogosok számára kialakított gyalogút, akkor a KRESZ szerint köteles azon sétálni.

[link]

2013. jan. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ki van alakítva. De rendszeresen ott mennek. Pár éve mikr ott mentem suliba akkor 2-3 fő ment a gyalogosoknak fenn tartott járdán.

Azóta mindig hamarabb megyek be suliba. Ma 3 percel indultam később /mert egy picit elaludtam/ és sikerült kifognom őket. Látták, hogy jönnek előttük meg egy hátra nézett szóval engem is láttak.

Nem mentek át.

Amikor rájuk orditottam, hogy ott a gyalogos út lementek kettesével. Közbe néztem, hogy férjünk el a másik bicajossal /egy se ment át még ekkor se/ az egyik csak sikerült is arébb löknöm mert nem fértem el.


Aztán meséltem a matek tanáromnak, hogy mivolt /mert annyira felhúzam az agyam, hogy látszódott rajtam és rákérdezett/

2013. jan. 14. 18:18
 3/3 A kérdező kommentje:

Ja és ezek után már nem értem, hogy minek gyalogosút? Mert így már teljesen értelmét veszti ha mindenki a bickilisen megy.


Pofátlanság lenne ajánlani ig.nek, hogy tartsanak a buszosoknak előadásokat közlekedésből? Mert mindig kérdezget, hogy milyen programokat csináljunk---

2013. jan. 14. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!