Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ebben az esetben hogyan lehet...

Ebben az esetben hogyan lehet megoldani?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, több éve él külfüldön (elég messze, másik kontinens). Volt egy öreg autója ami évekig állt az utcán a háza előtt. Apukája nem nagyon foglalkozott vele, egy évben egyszer elindította, Ő a saját autójával járt.


5 év állás után odaadta az autót hogy "használjam". El lett vontatva, és rá lett költve több 100.000 forint.


A papírjaival úgy alakult, hogy nem a srác nevén van a kocsi, hanem az évekkel ezelőtti barátnője nevén, aki éppen itthon járt mikor az autó használatáról szó volt, így gyorsan irtunk egy üzembentartóit. Tehát a lány a tulaj, én vagyok az üzembentartó.


A kocsi meg lett csinálva, pasztázva, uj gumik, aksicsere, satöbbi több munkaóránk benne van apukámmal.


Felhivott a minap a srác, hogy vigyem vissza a kocsit az Apukájának mert az Ő autója elromlott és kell a kocsi.


Hát mondtam hogy rengeteg lóvét beletettem és mikor elhoztam kb. a bontóba mehetett volna max. amugy Apkujára pont tojt a kocsira éveken át.


A kérdésem az hogy én viszont ha ennyit tettem ebbe az autóba nem akarok megválni tőle, szeretném ha az enyém lenne, akkor hogyan tudom megvenni? Úgy hogy a srác és a volt barátnője külfüldön van (egy városban élnek) hogyan tudnánk megoldani az adásvételit?


Esetleg Ők ketten külföldön le tudják bonyolitani egymást közt hogy engem kitegyenek az üzembentartóiból?


Azt mondta telefonban, hogy "más eszközökhöz folyamodik"...de mit tehet?


Ha ezt tudom, akkor anno megvettem volna a kocsit kábé 50.000 ért mert annyit ért...


2013. jan. 24. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lépj kapcsolatba a volt barátnővel, és mond meg neki hogy megvennéd, nem csak üzembentartó lennél.


A tulaj eladhatja a kocsit az üzembentartó nélkül - onnantól elég egyértelmű ki a tulaj, csak vissza kell hogy vegyék tőled az autót. Ebben, mivel jogtalanul használod, már kérhetik talán a rendőrség segítségét.


De miért költöttél annyi pénzt egy autóra ami nem is a tiéd? Milyen autó?

2013. jan. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tudod megint a nagybetűs ÉLET. Az apuka biztosan meglátta ,hogy milyen jól néz ki az autó ,és most már jó lenne neki is .Van ez így ! Ezért írtam az elején az élet dolgot.Hogy más tulajdonára nem költünk ennyi pénzt, mert vissza kérheti. Sajna most megtanulod! Mert látom össze vesztetek. Szed le a saját dolgaidat állítsd vissza arra az állapotra amin volt ,és legyen az övé ! használja boldogan!Te meg máskor figyelj az ilyen dolgokra,mert sajnos vannak ilyenek.
2013. jan. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg vissza kell adnod az autót. Mindent amit beletettél és mozdítható vedd ki.

Mikor viszed vissza ne felejts el a piros lámpánál megállni, főleg úgy, hogy a mögötted lévő meg át akarna menni...

2013. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2-v ok . Hatóság útjára tereli a dolgot.Tehát visszavonja az üzemben tartóit,és vissza kell adnod az autót a tulajnak ,vagy annak megbízottjának.Az anyagiakat meg ,majd polgári peres úton perelheted a másik felet ,ha nem tudtok megegyezni. De add vissza az az olcsóbb megoldás!
2013. jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod elkérni a ráköltött pénzt, de amiről nincs számla azt nehéz lesz igazolni - főleg hogy feltételezem nincs dokumentálva, hogy milyen állapotban volt amikor elhoztad.


Ha a barátnő nem hajlandó adásvételit írni, akkor nehéz lesz: én a helyedben leszednék mindent amire költöttem.

2013. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De Ők külföldről egy adásvételit le tudnak bonyolítani? A kocsi papírjai nálam vannak....hazajönni ezért nem fognak mert a repjegy 300.000 forint.
2013. jan. 24. 11:01
 7/12 A kérdező kommentje:
Ők a barátnővel nem tudom milyen viszonyban vannak, utolsó infoim szerint nem tul jóban...
2013. jan. 24. 11:02
 8/12 A kérdező kommentje:
A tulaj is másik kontinensen él, élő rokona nincs itthon már, a családjából már mindenki kinti állampolgár..
2013. jan. 24. 11:05
 9/12 A kérdező kommentje:
ja a lány azóta mással él, azt hiszem férjhez is ment tehát nincsenek közös háztartásban...
2013. jan. 24. 11:13
 10/12 anonim ***** válasza:
2- v ok. Akkor vedd fel a kapcsolatot valami úton -módon a tulajjal és vele kell egyeztetned ,mivel ő a tulaj.Csak az ő akarata az érvényes ,senki másé! Vagy várd a fejleményeket,de addig vissza ne add ,amíg nem kapsz hivatalos értesítést !
2013. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!