Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Fizetett parkolóban lehet...

Fizetett parkolóban lehet várakozni vagy nem?

Figyelt kérdés
Úgy hogy a vezető ülésen ültem, a parkolóőr megakart büntetni (lefényképezett :( csomagot nem adott )

2013. febr. 7. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Fizetett parkolóban várakozni nem lehet, max megállni.

Te nagyon kevered a megállás és a várakozás fogalmát.

( Megállás fogalmában szerepel "a vezető a gépjárműben marad passzus")

2013. febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ott voltam az autóban, tudom a megállás ha ott hagyom őrizetlenül az autót, várakozás ha a vezető az autóban marad.
2013. febr. 7. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Nekem egyszer azt mondta egy parkolóőr, hogy ha bentmaradok a kocsiban, akkor nem büntethet meg. Ez mondjuk 3-4 évvel ezelőtt volt. Ha kiszállok és a kocsi mellett beszélgetek, akkor viszont megbüntethet, hiába vagyok ott a kocsi mellett. Sőt, ha valaki az anyósülésen ül, akkor is büntethet. Kb másfél hónapja közel 2 órát ültem a kocsiban egy amúgy fizetős parkolóban, 2x jártak arra a parkolóőrök, nem büntettek, nem is szóltak (néha beindítottam a kocsit, hogy azért ne fázzak).
2013. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nekünk sem szóltak soha, de ma jött ez a parkolóőr és egyből büntetni akart ráadásul egyedül is volt
2013. febr. 7. 19:30
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

"Fizetett parkolóban várakozni nem lehet"

Várakozóhelyen miért ne lehetne várakozni?


"megállás ha ott hagyom őrizetlenül az autót, várakozás ha a vezető az autóban marad"

[link]

d) Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz, vagy a folyamatos fel- és lerakáshoz szükséges ideig, illetőleg - ha a vezető a járműnél marad - egyéb okból legfeljebb 5 percig történő egy helyben tartózkodás.

e) Várakozás: járművel a megállásnál hosszabb ideig történő egyhelyben tartózkodás.


Tehát ha 5 percnél tovább állsz, az már várakozásnak minősül, és ha nem fizetsz, a parkolóőr teljesen jogosan büntet.

2013. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
Hogy ha bent ülsz az autóban, az tudomásom szerint várakozás, és akkor nem lehet büntetni.
2013. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

"Fizetett parkolóban várakozni nem lehet"

Várakozóhelyen miért ne lehetne várakozni


Bocs, igazad van. Lemaradt, hogy fizetés nélküli várakozásra gondoltam. Teljesen jogos, köszönöm a kiigazítást!

2013. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

"A kérdező kommentje:


ott voltam az autóban, tudom a megállás ha ott hagyom őrizetlenül az autót, várakozás ha a vezető az autóban marad."


Tévedni tetszel! A megállás az amikor a vezető az autóban marad, és ez max. 5 percig tarthat. A várakozás (parkolás) pedig amikor otthagyod az autót.


A parkolóőr nem büntet, hanem pótdíjaz, ha bent ülsz az autóban, akkor még azt sem!

Gyanítom azért fényképezett le, hogy ha később visszamegy és még ott talál, akkor legyen bizonyítéka, hogy várakoztál, és akkor már jogosan írta volna meg a csekket!

2013. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Már elnézést, de folyamatosan fordítva írod.

Megállás az, amikor a kocsi az utasok be- és kiszállás idejére megáll. Várakozás pedig az, amikor az autó tartósan egy helyben áll. Tehát az is, ha megállsz pihenni, újságot olvasni, borotválkozni stb. Fizetős parkolóhelyeken a néhány perces megállásra nem kell fizetnek. Megállsz, utas kiszáll, s te már mégy is tovább. Ha pl. csomagokat is pakolászni kell, az már fizetős. Vagy nem hoztál, hanem vinnél utast, s az nincs ott, még várni kell rá.

2013. febr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A fizetős parkolóhelyekre az üzemeltető szabályai vonatkoznak. Azaz ha a parkolóhelyet igénybeveszed, a ráutaló magatartásoddal fizetési kötelezettséged keletkezik, abban az esetben is, ha pl. 5 percig vársz valakire a kocsiban ülve. Emiatt pedig ha nem váltod meg akár a minimum parkolás díjat, büntetésre számíthatsz.

Ez ellen csak úgy védekezhetsz ha előzetesen tájékozódsz az ott érvényes szabályokról.

2017. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!