Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolóban illetve mélygarászb...

Parkolóban illetve mélygarászban van olyan szabály, hogy csak 1 parkolót foglalhatok el az autómmal?

Figyelt kérdés

Ugye fölvannak festve az autónak a csíkok. De azt kötelező betartani?

Most ha van sok-sok hely, nem mehetek el egy parkoló részbe, és ráállok akár 2 helyre is, hogy tuti kényelmesen tudjak vissza szállni az autómba, ne álljanak szűken mellém?

Vagy van akit ez idegesít, hogy "jaj, ez kinek hiszi magát, hogy elfoglal két helye!?" és beqrja az üveget?

Vagy nincs ebből gond, ha sok hely van üresen?



2013. jan. 13. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy "sok hely van üresen" nagyon relatív.

Lehet, hogy fél óra múlva már megtelik minden és akkor lehet, hogy lesz egy horpadás az ajtódon!

A csíkok nem véletlenül vannak felfestve!

2013. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez a hozzáállás egy tesco parkolójában még elmegy, de egy fizetős helyen már nem. Az utcán ha a csíkra állsz rá, akkor max jön a közterületes és jól megbírságol. A mélygarázsban viszont számozva van, hogy mennyi fér el, ha te behajtasz oda, akkor 1-el csökken a szabad helyek száma (pl az utcán lévő kijelzőn is). Aztán ha itt álsz be ilyen módon, és telítődik a parkoló, az utolsó aki behajt, már nem tud hova állni miattad és ennek is lesz valami következménye.


Nekem kisebb kocsim van, én se szeretem a szűk parkolókat, de eddig még mindig be tudtam szállni a kocsiba valahogy. :)

2013. jan. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen kötelező betartani, ha óhajtod megkeresem azt a szabályt, amely alapján a vonalakon belül kell állnod. (ahova egyébként 1 szgk, vagy 2 motor parkolhat)
2013. jan. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hivatalosan be kell tartani. Ha nem fér be a felfestés közé a kocsi, akkor nem állhatsz oda a törvény szerint.
2013. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

csak van olyan pl. a tesco parkolóba, hogy tolódnak a csíkok, valaki több helyet hagy, és a végén úgy állsz be hogy pont a csíkra, mert jó mindkét oldalról, aztán beállsz.

nekem már volt olyan hogy ilyen helyre álltam, és mire kiértem addigra elment mind a két autó mellőlem, pakolok be az autóba, erre egy 50 körüli ember nekiállja mondani hogy ilyen fiataloknak miért adnak jogosítvány mikor még parkolni sem tudnak(tényleg friss jogsim volt még, nem voltam még 18 sem), erre felvilágosítottam hogy mi volt a helyzet, és csak nagyokat hallgatott.

de ilyen parkolókba olyan gyöngyszemeket lehet látni hogy csak na.

2013. jan. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5:


"a tesco parkolóba, hogy tolódnak a csíkok"


Nem, a csíkok nem mennek sehova. A normálisan parkolni képtelenek miatt 'tolódik' a parkolási lehetőség...

Persze egy Q7-tel már nem állnék be a csíkok közé az fix. :)

2013. jan. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!