Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogos büntettek meg?

Staring18 kérdése:

Jogos büntettek meg?

Figyelt kérdés
Az esti órákban kerékpárral közlekedtem , elötte meg ittam pár sört , meg álítottak a rendőrök bevittek szondára az alkoholszint 0,55 % megbírságoltak 60ezer Ft-al, én azt tudom hogy 2012 08.23.ától aki nem a főúton közlekedik és nem veszélyezteti a forgalma 0,5-0,8 ig nem büntethető.

#bírság #közúti vétség
2013. márc. 9. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
zéró tolerancia van, szval jogosan büntettek meg.
2013. márc. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a zéró toleranciával kapcsolatban , de 2012 08.23.án hozt törvény szerint ha nem a főúton közleked a kerékpáros és nem veszélyezteti a közutat 0,5-0,8 % alkoholszintnél nem büntethető
2013. márc. 9. 09:25
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

én erről nem hallottam, de sztem logikátlan ez a döntés, mert attól, h nem főúton kerékpározik vki ittasan, jön egy autó, elé esik, meghal... meg miaz, h nem veszélyezteti a forgalmat? nem megy ki az útra, csak a járdán? az sem jó sztem...

DE ha van ilyen, akkor tényleg jogtalanul büntettek meg

2013. márc. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
78%
elvileg tényleg van ilyen törvény de én 3 rendőr ismerősömet kérdeztem meg de ők ilyenről nem hallottak szóval lehet nem is volt jogos csak a rendfenttartóknak is kővetni kéne a törvénymódositásokat.
2013. márc. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

KRESZ-módosítás: Enyhítés a

bicikliseknek A KRESZ módosítása jelentős

változást hozott a

kerékpározásban. Mostantól a

főútvonalak kivételével nem

tiltja jogszabály a biciklizés

közbeni alkoholfogyasztást. Amikor július közepén, az akkor még

csak tervezett módosításról hírt

adtak, a kerékpárosok tekintetében

a véralkoholszinttől függően

differenciált bírságolás bevezetéséről

volt szó. Azt tervezték, hogy a 0,5 és 0,8 ezrelék közötti véralkoholszint

csak akkor lesz büntetendő, ha a

kerékpáros veszélyhelyzetet teremt,

vagy ha főúton közlekedik. A Magyar Közlönyben augusztus 23-

án megjelent, és ettől a naptól

érvényes módosítás szerint a

főutakon a bicikliseknél továbbra is

marad a zéró tolerancia az

alkoholfogyasztásnál.

2013. márc. 9. 11:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Lebbezz fel, mert neked van igazad, de ne a Blikket idézgesd, hanem ha már úgyis tudod a megjelenés idejét, akkor 60000-ért igazán rákereshettél volna a Magyar Közlönyre!


[link]


Így néz ki a KRESZ-ben leírva:


A járművezetés személyi feltételei


4. § (1) Járművet az vezethet, aki

a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik, és a jármű vezetésétől eltiltva nincs;

b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá

c) a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, és szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol.

(2) A jármű vezetését az üzemben tartó nem engedheti meg, illetőleg a vezető nem engedheti át olyan személynek, aki az (1) bekezdésben meghatározott feltételeknek nem felel meg.

(3) Az (1) bekezdésben említett engedélyt a vezetőnek vezetés közben magánál kell tartania.

(4)5 Az (1) bekezdés b) pontjában foglalt feltétel fennállása esetén - a főútvonalon kerékpározás esetét kivéve - a kerékpárosra nem kell alkalmazni az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott korlátozást.

2013. márc. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocs azt kihagytam, hogy "a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van".


Szóval ha tanusítják, hogy a 0,55-től úgy dülöngéltél, mint hajó a viharban, akkor mégis csak megszívod!


Miért kellett bemenni bárhová is szondázni, már szondájuk sincs az autóban?

2013. márc. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még nagyobb bocs!

Közben találtam még mást is: csak akkor úsztad volna meg, ha a kilélegzett levegőben 0,50 mg-l alatt lett volna az alkohol, de neked 0,55 mg-l volt, így bukta!


Keresd a 11/D mellékletet itt:

[link]

2013. márc. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fellebezzél!!! Engem 40.000 Ft-ra akartak megbüntetni ködlámpa használata miatt. Utánajártam, kihallgatást kértem, ejtették az ügyet.
2013. márc. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!