Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nincs lámpám a biciklin,...

Ha nincs lámpám a biciklin, de láthatósági mellényben vagyok, megbüntet a rendőr, vagy nem nagyon szoktak kötekedni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 19:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%

Jaj,de élhetetlen népség! :D

Először is: járdán, ahol gyalogosok közlekednek, és van kerékpározási lehetőség (úttest) tilos kerékpározni. Egyéb esetben max 10km/h, kerékpárúton 40km/h, szóval nehogy épp a járda miatt büntessenek meg (ott csak tolhatod).


Engem ilyen ügy miatt (se) nem kapott el rendőr, pedig mentem már éjjel Zuglóból Pesterzsébetre mellény és lámpa és prizma nélkül sötétbarna bőrdzsekiben. (Persze nem mondom, hogy jó érzés volt, és nem csak a bünti miatt.)


Amit javasolnék, ha találkozol egy rendőrrel, mielőtt elkezdi csekkolni a bicajod, hogy mi van, mi nincs, mondd meg neki, hogy milyen jó, hogy találkoztál vele, épp az ELŐBB lopták el a lámpádat, és szeretnél feljelentést tenni, és most, hogy találkoztatok akkor szeretnéd megkérni, hogy vegyen fel jegyzőkönyvet.

A rendőr - mivel utál írni, úgy elhajt a rendőrőrsre, (vagy a fenébe, hogy egy vasat se kell fizetned, csak hagyjad).

Indulj ki abból, mennyire szolgálnak, és védenek! ?-/


Remélem, hogy a lámpatartó és az óratartó rajta marad dísznek a bicajon. És helyszínt mindig olyasmit találj ki, ahol nincs kamera, nem tilos megállni, és van magyarázat, hogy miért hagytad ott a járgányod. ja és fontos hogy szemtanúk se legyenek. Mert hátha valami csoda folytán dolgozni akarnának, mert azt hiszik, hogy valami politikus tesója vagy. :D

2013. márc. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A fentit természetesen poénból írtam, nem javaslom, hogy így tegyél, hiszen a hatóság félrevezetése bűncselekmény, és én törvénytisztelő állampolgár vagyok. Szóval csak vicc és kamu az egész. :)
2013. márc. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 CODE3 válasza:

Először is, a rendőr nem büntet!! Bírságol:) Büntetni a bíróságnak van jogköre.

2, Lakott területen kívül mindig viseld a mellényt, ez a kerékpáros vagy gyalogos saját érdeke! Egyáltalán nem égő és nagyon hasznos. Sötétedéskor vagy korlátozott látási viszonyok között (eső, köd, hóesés) kötelező!

Gyakorlatilag ahogy a józan ész diktálja...

2013. márc. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig az összes kommentet, ezért nem tudom, hogy írta-e vki... bukósisak? Mondjuk nem tudom, de szerintem a lámpa szükségesebb, mint a láthatósági mellény. Nem tudom, de te lámpa nélkül tök sötétben szeretsz kerékpározni?
2013. márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 wapo ***** válasza:

Gyorsan menj vissz a a Lidl be és vegyél egy első+ hátsó lámpát. vagy a kínai butikba. Max 500Ft-ból megvan.Az életed többet ér.

Láthatósági mellény csak lakott területen kívül kötelező.Akkor is ha van lámpád.És ajánlott is nagyon.Mert ha kissé ki van merülve az elem a lámpába, vagy nem jó helyen van már nem látni.Pláne ha szemből is jön autó aminek a fényszórója vakít.

A sisak az plusz, nem kötelező (még). A prizmákért, csengőért nem szoktak büntetni, hacsak nincs rossz napjuk. Amúgy tényleg kötelező tartozék, úgymint az első és hátsó fék.

De legegyszerűbb ha mikor meglátsz egy rendőrt leszállsz a bringáról és tolod.Mert akkor gyalogosnak számítasz, és oda nem kell lámpa. :)

2013. márc. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
látom az utolsó pár válaszoló nem érti a kérdést... :)
2013. márc. 21. 15:49
 17/21 anonim válasza:

Tessék beszerezni lámpát!


A rendőr megbírságol, de nem ez a fontos, az a fontos, hogy láss és lássanak. Egy ködösebb, esősebb időben, nagyon rosszak a látási viszonyok, és NEM ELÉG a fenn álló idő a megfelelő reagálásra az autósnak, és neked sem. A saját jól belátható érdeked, hogy legyen lámpád is.


Velem nemrég történt, hogy egy egyesős este gyalog majdnem nekimentem egy biciklisnek, aki jött a sötét úton elég gyorsan, én meg keresztbe mentem át az úton. A srác visszafordult és ordított, hogy nem látok a szememtől, én meg vissza hogy láttalak volna te kö...ög ha legalább egy lámpa lenne a bringán.


Ma már nem egy nagy ár egy lámpa, nem is feltétlen olyan ormótlan mint régen szóval vegyél és használd! Ha sokat mész külterületen még fokozottabban igazak a fentiek, ráadásul akkor ha van rá lehetőséged, érdemes nem a tesco gazdaságos lámpát venni, hogy valóban világítsa is meg az utat, ne csak az 5 méterre levő lyukat lásd meg az aszfalton.


Lassan alakul nálunk a kerékpáros kultúra, az fel sem merül senkiben hogy autóba rossz legyen a lámpa, a kerékpár ugyanolyan közlekedési eszköz csak jóval nagyobb veszélyben vagy rajta. Felelőtlenség azzal fokozni, hogy jól meg is bújsz az úton:)

2013. márc. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Ha cigány vagy akkor 100% hogy megbüntet,ha magyar akkor esetleg szól,hogy szerez be világítást és szállj le addig és toljad!Cigánynál nincs figyelmeztetés azonnal megbüntet!!!Tapasztalatból írom!!!
2013. márc. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Bajer ***** válasza:
Lakott területen kívül a mellény és a lámpák kötelezőek, a jard nézi, hogy fel vannak-e téve elöl hátul és kerekenként legalább 1 sárga fényvisszaverő a küllőkön is kötelező mindig mindenhol. Lakott területen bringáztam, 2-szer is volt jard, de nem állítottak meg, pedig otthon maradt az első hátsó villogóm, kerékprizmám nincs, csak mellény volt rajtam. Tapasztalatom szerint nappal, lakott területen, tiszta időben nem szívóznak.
2013. márc. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Lámpa nélkül ne közlekedj, pláne ne járdán. Filléres kacat, néha még osztogatják is. Jobb az mindenkinek, ha van működő lámpád. Megbüntet a rendőr, de ez a kisebbik gond, a nagyobb az, ha azért "bont le" egy teherautó, mert nem vett észre, vagy ha a járdán mész (ahol tilos), nem vagy látható és eléd lépnek simán, s ott a baj. Ilyennel ne játssz.
2013. márc. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!