Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolni tilos tábla kirakása...

Parkolni tilos tábla kirakása után egyből "hatályos" vagy van valami türelmi idő?

Figyelt kérdés
Most raktak ki az utcánkba pár hete minden sarokra megállni tilos táblákat oda ahol eddig rendszeresen parkoltak autók, de ugyanúgy parkolnak tovább a tábla ellenére és most nem értem, hogy-hogy nem büntetik meg Őket? Persze nem szeretném!!! Azért sem írom ki, hogy ez hol van!

2013. ápr. 3. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Nincs türelmi idő: a tábla a kihelyezésekor azonnal hatályos, lehet büntetni miatta. Gondolj csak bele: ti, akik ott laktok, tudjátok, hogy pár hete vannak ott a táblák. Aki viszont soha nem járt ott, nem tudja, mióta vannak ott a táblák. Ha lenne türelmi idő, akkor ti parkolhatnátok még pár hétig, az idegenek meg nem. Ez meg azért nem egészen így működik, a KRESZ szabályai nem fakultatívak.

Viszont nem kizárt, hogy hiába kerültek ki a táblák, még nem jutott el a hatóság addig, hogy büntessen. Ha van közterület-felügyelet, akkor ők sem szoktak még hozzá, hogy táblák vannak és lehet büntetni, ha pedig csak a rendőrség foglalkozik ezzel, akkor lehet, hogy eddig nem volt idejük rá, hogy kimenjenek és osztogassák a bírságokat. Vagy lehet, hogy tudnak a helyről, csak rugalmasan kezelik a jogszabályokat és saját hatáskörben szabtak meg valamiféle türelmi időt.

2013. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem! Világos és logikus! Köszönöm szépen a válaszodat!
2013. ápr. 3. 12:37
 3/4 anonim ***** válasza:

nincs türelmi idő. egy idegen, ha arra jár, akkor az nem tudja, mikor tették ki, nem áll meg.


azt írod megállni tilosat tettek ki..az érdekes, azt nem viccből teszik ki. várható, hogy előbb- utóbb kaszálnak.

2013. ápr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valamennyi türelmi időnek kell lennie. Mégha nem is hivatalosan, de nehogy már megbüntessenek azért mert otthagyom pénteken a kocsit, és csak hétfőn megyek érte, de szombat délelőtt meg leásnak oda egy táblát. Hát én biztos kibírnám röhögés nélkül ha így büntetnének meg. Persze ha már kint van a tábla akkor frissen megállni biztosan nem szabad. Ha meg a tábla kihelyezése előtt álltam oda akkor meg mehetek hőbörögni hogy töröljék el a büntetést.
2013. ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!