Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért tesznek STOP táblát...

Miért tesznek STOP táblát olyan helyekre, ahol nincs is kereszeteződés, de meg kell állni? Pl. Kapuknál, magán-sorompóknál, külföldi autópálya fizetőkapuknál? Helyesen nem a kötelező megállás táblát kellene kitenni? (kör alakú tábla közepén vonallal)

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2013. jan. 13. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, van benne valami, bár igazából ott, ahol sorompó vagy kapu van, még tábla sem kéne, elvégre így is, úgy is meg kell állni... Kivétel persze a határátkelőknél, de ott meg nem stop tábla van.
2013. jan. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
én csak az én példámból tudok kiindulni ,hogy 1x vittem valamit valahova ahol volt porta és ott azért kellet nekem megállni a stopnál ,mert nem volt belépőm és amíg elintéztem a belépőt addig meg bement vagy 3 kocsi akinek volt és így mivel én hátrébb álltam meg a stop táblánál és nem a sorompónál ezért nem zavartam azokat akiknek van belépője simán elmentek mellettem szerintem ezért van stop a kapuknál
2013. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Egész egyszerűen egyértelműbb a STOP-tábla, mint a kötelező megállás tábla. De abban igazad van, hogy elvileg azt kellene alkalmazni.
2013. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

A két tábla jelentésében igen jelentős különbség van. A stop tábla elsőbbségadást szabályoz, amelyet megállással is biztosítani kell. A tábla kijelöli a megállás helyét.


A kötelező megállás nem szabályoz elsőbbséget, s nem jelöli ki a megállás helyét. A tábla feliratában indokolja a megállás okát. Megállni nem a tábla vonalában kell.

2013. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért lett lehozva az előző? A piros kéz nyomogatása helyett a KRESZ-t lenne érdemes tanulmányozni.
2013. jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdésnek az első felére nem találtam választ sem a KRESZ-ben, sem máshol.


A jogtárban átnéztem az Állj! Elsőbbségadás kötelező! táblára vonatkozó szabályokat a 83/2004. (VI. 4.) GKM rendelet a közúti jelzőtáblák megtervezésének, alkalmazásának és elhelyezésének követelményeiről.


Csak arról ír ez is, amit már említettem, az elsőbbséget szabályoz.


Idézek:

c) A vasúti átjárót jelző „Vasúti átjáró kezdete”, illetőleg „Két- vagy többvágányú vasúti átjáró kezdete” jelzőtábla oszlopára az „Állj! Elsőbbségadás kötelező” jelzőtábla kivételével más tábla nem helyezhető el.


11.4. ÁLLJ! Elsőbbségadás kötelező!


a) Az „ÁLLJ! Elsőbbségadás kötelező!” jelzőtáblát csak ott kell alkalmazni, ahol az elsőbbségadási kötelezettséget csak a jármű megállításával lehet teljesíteni.


b) Az „ÁLLJ! Elsőbbségadás kötelező!” jelzőtáblának az elhelyezésére a 11.3. pontban foglaltakat kell alkalmazni azzal az eltéréssel, hogy nem alkalmazható ez a jelzőtábla


ba) az autópálya, illetőleg az autóút felhajtóágán a gyorsítósáv előtt,


bb) az „ÁLLJ! Elsőbbségadás kötelező!” jelzőtábla előjelző táblájaként.


c) Amennyiben a biztosítatlan vasúti átjárónál, az átjáró előtt „Állj! Elsőbbségadás kötelező” jelzőtáblát kell alkalmazni, úgy ezt a „Vasúti átjáró kezdete” jelzőtábla alatt kell elhelyezni.


d) Az „ÁLLJ! Elsőbbségadás kötelező!” jelzőtáblákat - ha a helyi viszonyok, az út vonalvezetése, a láthatóság vagy más körülmény szükségessé teszi - elő kell jelezni.


Tehát kapu, egyebek, semmi.


---------------

A fenti rendelet a Kötelező megállásról is rendelkezik, idézem:


12. A tilalmi jelzőtáblák megtervezése

ae) a kötelező megállás;

12.3. A „Kötelező megállás” jelzőtábla alsó felirata határátkelőhelyen a szomszédos ország nyelvén a „VÁM” megfelelője legyen. A jelzőtábla komphoz vezető utakon „KOMP” felirattal helyezhető el. Egyéb esetekben elrendelt kötelező megállásnál a feliratot értelemszerűen kell megtervezni.

14.3. Kötelező megállás


A „Kötelező megállás” jelzőtáblát a közúti határátkelőhelyeken mindig el kell helyezni.

2013. jan. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
ez nemzetközi egyezményen alapul(nagyon helyesen) a kötelező megállás nem azt jelenti, amit szeretnél. azért kell az állj! tábla, mert egy lovaskocsival, vagy traktorral, mopeddel, akármivel is illik körülnézni....ráadásul tényleg tanácsos megállni...
2013. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!