Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy tudom visszaszerezni a...

Hogy tudom visszaszerezni a moci forgalmi engedélyét, amit azért vettek el, mert lejárt a műszaki vizsga érvényessége? Többi lent.

Figyelt kérdés

(röviden a történet:

mielőtt még én kapnám az oltást tudom hogy az én hibám amiért elvette a rendőr a forgalmit, csak sajna egész télen állt a motor és kiment a fejemből hogy télen jár le a műszaki.


1; igazoltattak 04. 23-án, helysziní birság plusz forgalmi elkobzás

2; azt mondták 3 nap múlva megküldik a lakhelyem szerinti illetékes okmányirodának, ahol 04. 29-én még nem tudtak semmit a forgalmiról.

3; igazoltatás után kilenc napra, 05. 03-án kapok egy levelet az okmányirodából, hogy a moci forgalomból történő kivonásának jogerőre emelkedésétől számított 5 napon belül adjam le a rendszámot náluk, különben 5.000-500.000 Ft közti bírságra számíthatok. Ezt én úgy számoltam hogy az 5 nap 04. 28-án telt le. Viszont azt egyik rendőr se mondta hogy adjam le a rendszámot.

4; időközben elvittem volna műszakira, de a közlekedésfelügyelet kéri a forgalmi másolatát, különben nem tudják fogadni a motort. Erre közölték a rendőrségen hogy eziránt az okmányirodában érdeklődjek, ahol viszont azt mondták hogy a fent említett levél birtokában már mehet vizsgára a moci.

5; forgalmiról még mindig semmi hír, csak közlik levélben hogy adjam le a rendszámot, különben még plusz bírságra is számolhatok, mindezt úgy hogy az 5 napos határidőt önhibámon kívül két nappal léptem túl mivel a kapott levélen feladási dátumként 04. 30. szerepel.


2013. máj. 4. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Beviszed a rendszámot az okmányirodába, ha már úgy is ott vagy, akkor kérsz egy igazolólapot a jármű adatairól. Ezzel elviszed vizsgára (bármelyik vizsgabázis megfelel), és az ott kapott újabb igazolólappal visszasétálsz az okmányirodába a forgalmiért és a rendszámért. Így legalább nem kell bevinned csak azért a rendszámot, hogy ráragasszák a matricát!

:D

2013. máj. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ideiglenes kivont járműveknél


- forgalmi engedély (ez helyett kell az adatlapot kikérned)

- ha időközben lejárt a jármű műszaki vizsgája, műszaki vizsgalap

- műszaki címke ára 585,- Ft

- 2300 Ft forgalomba helyezési eljárási illeték

- hátsó rendszámtábla ( le kell szerelni és az irodába behozni a matrica felragasztásához!)

- személyi igazolvány és lakcímkártya

- 6.000,- Ft ha a járműnek van törzskönyve, ha nincs 12.000,- Ft közig. eljárási illeték vagy

ha régi tip. forgalmi engedéllyel rendelkezik.

Jogerőre emelkedett kitiltás után, ismételt forgalomba helyezésnél további 10.900,- Ft eljárási

díj és a jogerősen kirótt esetleges mulasztási bírság megfizetése is szükséges!

2013. máj. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Muszály leadnom a a rendszámot?

Az érvényesítő matricát nem a vizsgaállomás teszi a rendszámra?

2013. máj. 5. 10:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem muszáj leadnod, de akkor kapod a büntit!

1.) Úgyis be kell menned az adatlapért az ocsmányirodába.

2.) Vizsga után úgyis be kell vinned a rendszámot, mert már nem a vizsgaállomáson matricáznak, hanem a tokmányirodában 680 (vagy 860?) forintért!


Akkó' meg nem mindegy?

:D

2013. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazad van.

Köszönöm a felvilágosítást.

2013. máj. 5. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!