Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha párhuzamos közlekedésre...

Ha párhuzamos közlekedésre alkalmas az úttest akkor miért nem szabad sávot változtatni?

Figyelt kérdés

Szóval, Olyan párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten közlekedek, ahol forgalom sűrűsége folytán a sávokban összefüggő járműoszlopok alakultak ki, akkor a gyorsabb előrehaladás érdekében miért nem változtathatok forgalmi sávot? (Ilyen esetben forgalmi sávot változtatni csak bekanyarodásra vagy megállásra való felkészüléskor szabad.)

DE NEM ÉRTEM.... ha párhuzamos közlekedésre alkalmas.... akkor miért nem lehet kihasználni?......



2013. máj. 19. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Miből gondolod, hogy nem szabad?


Az alapszabály, hogy a jobb szélső sávban kell közlekedni, de ha telített mind a két sáv akkor már figyelmen kívül lehet hagyni a jobbra tartást.


Amit nem szabad: cikázni a sávok között jobbra-balra, hogy 1-1 autóval előrébb juss.

2013. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Miből gondolod, hogy nem szabad?"


Abból,hogy le van írva a KRESZ-ben!


Kérdező: Sávot szabad váltani, csak a "gyorsabb előrehaladás érdekében" nem. Ez egy gumiszabály, mert mitől lesz gyorsabb előrehaladás érdeke? Egy szer majd balra akarok kanyarodni, időben besoroltam, mit ad isten ez a sáv a gyorsabb...

:D


Bár ha ezt eljátszod 20 méterenként, akkor már nehéz kimagyarázni.

2013. máj. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Am valóban onnan gondoltam h le van írva a kreszben és most akarom nyáron lerakni a jogsit és tanulok tanulok.... :D :D
2013. máj. 19. 20:57
 4/8 anonim ***** válasza:
a jobbratartás ez, de ha a külsőben összefüggő a kocsioszlop, akkor lehet belsőben is haladni, ami alapvetően az előzésre van kitalálva ritkább forgalomnál. de én sose hallottam hogy ezért büntettek volna, én nap mint nap közlekedek ilyen utakon és sose volt ebből gond. azon kívül mikor a 60nal tötymörgő emberünk nem kotródik le a külsőbe mikor én 80al akarok menni.
2013. máj. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Miről beszélsz?..... A külsőbe a gyorsabbnak le lenni nem pedig lassabnak.... miért takarodjon a külsőbe?..... ott a gyorsabb legyen.....
2013. máj. 20. 09:54
 6/8 anonim ***** válasza:

#5


A belső sáv a gyorsabbé. Ezt hívják jobbratartásnak.


Csak a képzavar elkerülése végett:


Belső sáv - út bal oldala

Külső sáv - út jobb oldala

2013. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jajj dejó :) Köszii :)
2013. máj. 20. 10:16
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor ne haragudj kérlek :(
2013. máj. 20. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!