Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Érvényes a megállni tilos...

Érvényes a megállni tilos tábla, ha nem kék-piros, hanem fekete-pirosat? Piacon voltunk és megbírságoltak.

Figyelt kérdés

a táblákat az önkormányzat helyezte ki feltehetőleg, némelyiket nehéz komolyan venni.. Legalább 10 centivel kisebb, mint egy rendes és látszik kézzel festették őket. Havonta egyszer ˘használják˘ mikor piac van, különben 90 fokkal elfordítják.

Megállni tilos táblából is találtam kék-pirosat és fekete-pirosat is.

[link]

[link]

A rendőröket a jegyző hívta ki.

Szerintetek most mit csináljak? Nagyon nem jött jókor.. (nem mintha bármikor is jó lenne)



2013. máj. 24. 21:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom te hogy vagy vele, de az egyik képen egy behajtani tilos van a másikon megállni tilos... Nem értem a problémád.
2013. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Elméletileg nem érvényes, mivel a törvény(Kresz) pontosan szabályozza a táblák kinézetét is - ezek viszont nem felelnek meg.

Keresd meg a megfelelő részt és olvasd be nekik

2013. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem a KRESZ, de van rá jogszabály:

[link]


Amennyiben a tábla mérete, színe, elhelyezése, fényvisszaverő képessége, anyaga, rögzítése nem felel meg az abban leírtaknak, nem tekinthető közlekedési jelzőtáblának.

2013. máj. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! ˘kisebb méretű tábla azonban csak külön engedéllyel alkalmazható˘ Honnan tudom meg hogy van engedélyük? Ha bemegyek megmutatják?? Felhívtam közutat, de nem tartozik hozzájuk..
2013. máj. 24. 22:05
 5/13 anonim válasza:
hát ha kitettek olyan táblákat is amiket lefotóztál akkor 99% hogy nem volt engedélyük kisebb táblára
2013. máj. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem olvasom most el a linkelt rendeletet, de javaslom te tedd meg.

Ha úgy gondolod, hogy ez alapján az a tábla nem volt tábla, akkor nyújt be fellebbezést a pontos törvényi hely megjelölésével.

Én úgy gondolom, hogy csak hatóság tehet ki táblát, s azt dokumentálnia is kell. (De ez nyilván szerepel itt a szövegben)

[link]

2013. máj. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Oké, hogy nem szabályos a tábla, de azért gondolhatod, hogy mit akarnak vele elérni ugye? Havonta egyszer kibírnád, hogy ne a lángossütő előtt állj meg, hanem kissé távolabb. Egy kis sétába senki sem halt bele!


Az utcák rendjét az önkormányzat szabályozza, és megrendelés alapján az állami közútkezelő helyezi ki a jelzőtáblákat.

2013. máj. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Közútkezelő. Igen. Viszont ők szabványos táblákkal dolgoznak. A "Józsikám, vágj már ki vaslemezbő' egy kört, aztán fesd le feketére, és fess rá piros szegélyt meg egy X-et" az nem jelzőtábla. A jelzőtábla attól jelzőtábla, hogy lepapirozzák, a közútkezelő és a hatóság is tudomásul veszi a létezését...


Nem rég volt példa a budapesti Egér úton a kényelmes éás biztosra menni akaró sebességmérő rendőrők által leszere.... jajj miket írok már, szóval a 70-es tábla eltűnését véletlenül észre nem vevő rendőrök amúgy 70-es sebességkorlátozású útszakaszon 50-re állították a trafit, hatalmas botrány volt belőle.


[link]


[link]

2013. máj. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8: a beírásod nem tartozik ide, de ha már megtetted, megjegyezném, hogy ott az is gáz volt, hogy mérés előtt GPS-es fotóval dokumentálni kell a tábla meglétér, pontos pozícióját. Ennek hiányában az egész mérési sorozat érvénytelen. Ilyen pedig ott nem készült.
2013. máj. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A piac zárt helyen van körülötte parkolóval(ahová eddig beálltam mindig, kibírtam azt a 200 Ft-ot)

A környező utcákban mindenhol kint vannak a táblák, volt olyan akit a saját háza előtt büntettek meg, még azokhoz is odamentek a rendőrök aki a kocsibejárón álltak.

A kocsival nem én parkoltam le (kissé távolabb)jöttek értünk (nem vette észre a táblát állítólag, ivott egy fröccsöt pár utcával arrébb és mikor meglátta a rendőröket leparkolt, mert azt hitte igazoltatnak), a kocsitól nem messze találkoztunk és már indultunk is vissza max 10 percet állt ott én csak onnan vezettem hazáig.

2013. máj. 25. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!