Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Németo-ban az autók szélvédőjé...

Németo-ban az autók szélvédőjén található a környezetvédelmi tanúsítvány. A magyar autókon hátul, a rendszámtáblán van a plakett. Megbüntethetnek-e Németo. -ban a tanúsítvány hiánya miatt?

Figyelt kérdés
Ha kint megbüntetnek, akkor a német hatóság keze átér Magyarországra, ha nem fizetem be az eurós bírságot?
2013. máj. 27. 10:17
 1/8 szántóvető ***** válasza:

igen megbüntethetnek és kipostázzák a bírságot az adataid alapján.viszont nem kerül sokba(kamionra 8 euro) a matrica tehát érdemes megvenni egy ADAC-állomáson.

[link]

[link]

2013. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Dehogy büntetnek. Viszont van olyan város, ahova nem mehetsz be a matrica nélkül.

Nálunk ezer magyar autó van, itt rengeteg magyar lakik, és egyik autó szélvédőjén sincs rajta. A rendszámtáblán amúgy is látszik.

2013. máj. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szántóvető ***** válasza:
a jogszabály szerint 40 euro+1 hibapont jár ha olyan helyen közlekedsz ahova matrica kell. [link]
2013. máj. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát gyerekek, nem semmi, hogy itt az ember 10 perc alatt választ kap a kérdésére. Köszönöm a linkeket, sokat segítettetek. Tényleg 40 euro a bírság. És tényleg muszáj a Németeknek az Ő SAJÁT matricájuk? A magyar zöld plakett nem helyettesíti?
2013. máj. 27. 10:47
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Járj utána, hogy abba a városba kell-e, illetve, ha hosszú távon használod az autót, akkor mindenképp érdemes. De akkor meg át kell íratni a kocsit, német rendszámot kell kapnia (elvileg).

Minket sokszor állítottak meg rendőrök, de soha nem büntettek meg a matrica miatt, még csak nem is szóltak érte. A szomszéd városba viszont nem mehettünk vele.

2013. máj. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Amado atya ***** válasza:

Bizonyos városokba, vagy azok egyes övezeteibe megkövetelik a saját matricájukat.

Nem egy magyar rendszámú autón láttam már, természetesen a magyar rendszám volt beleírva a közepébe.

2013. máj. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A plakett 5 Euró, szerintem megéri, ha hosszabb távra tervezed a maradást...
2013. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszíííí. Szerencse nem én kaptam bírságot, hanem valaki a cégnél, csak én szoktam kezelni a céges autós bírságokat. Hát megszívta szegény kollega......fizethet
2013. máj. 27. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!