Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolási bírságot kaptam...

Parkolási bírságot kaptam (megállni tilos tábla), de az autón hagyott papíron és amit kiküldtek postán, más az intézkedő aláírása. Ha nem stimmel a 2 aláírás akkor lehet gyanakodni, hogy valami sumákság van a dologban?

Figyelt kérdés
Abban az esetben ha tényleg én hibáztam, elfogadom a bírságot,nem vagyok tróger,viszont ha csak egy balekot keresnek és így akarnak bekaszálni még több pénzt, akkor nem hagyom annyiban.

2013. máj. 31. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Amit az autón hagytak azt a parkolóőr tette rá. A postán kiküldött pedig egy irodai ügyintéző küldte.

Ha tilosban parkoltál, akkor semmiképp sem tudod megúszni a bírságot.

2013. máj. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsőhöz kiegészítés, bár talán a te esetedre nem vonatkozik, de az oldal közcélú:

A tilosban parkolás kimagyarázható, s a bírságot is elengedik, de igazolni kell.

Pl. ha a saját kocsival visz valaki lóhalálában sürgős ellátást igénylő beteget orvoshoz, akkor nem várható el, hogy a parkolással húzza időt.

2013. máj. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Ja, kimagyarázható....(dehogy)..Amit otthagytak a szélvédőn azt a parkolóőr írta alá, amit meg postán küldtek, azt meg a Közterület-felügyelet képviselője. fizess. amúgy a legtöbb helyen, ha bemész az ügyfélszolgálatra, akkor fotót is mutatnak.
2013. jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

!!UPDATE!!

Megküldték a csekket is (10e ft, azt mondják ismerősök h még olcsón megúsztam,mert 30-nál kezdődnek ezek), inkább kifizettem ügy lezárva... Majdnem, mert most meg felkértek levélben adategyeztetésre, egy korábbi ugyan ilyen parkolási szabálysértés miatt (se csekk,se bírság, csak 1 formanyomtatvány), megadtam az adatokat és visszaírtam nekik (külön papírra,mert a nyomtatvány egyben elismerő nyilatkozat is), hogy küldjenek hiteles fényképet, különben nem ismerem el a szabálysértést, erre idézést kapok... Furcsállom, hogy egy ostoba parkolás miatt ekkora felhajtást csinálnak... Diák vagyok, csak tanulmányi ösztöndíjat és szociális támogatást kapok, (+diákmunka) az autót csak én használom, de nincs a nevemre íratva. Ha pert vesztek, akkor mire számíthatok? Közmunka, elzárás...?

2013. jún. 13. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!