Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Astra f ablakait megéri...

Astra f ablakait megéri lefóliáztatni? Hűvösebb lesz tőle a kocsi?

Figyelt kérdés

Sedan astra-mat szeretném lefóliáztatni(első, hátsó szélvédő, oldalablakok), természetesen a jogszabály által megengedett fényáteresztéssel. Nyáron elég meleg tud lenni, de nem tudom, hogy segítene-e valóban a fólia.

Ha nem muszály akkor nem koromfeketére szeretném, hanem olyanra ami elsősorban a hővédelmet szolgálja.

Mennyibe kerülne ez körülbelül?(LLumar-nal csináltatnám


2013. jún. 2. 08:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

kb 20-25ből megvan.

De az első ajtókban lévő üvegeket nem szabad semennyire sem úgyhogy műszaki után csináltasd meg szerintem.

Amúgy nagyon sokat számít a fólia.

Ja és tényleg ne túl sötétre csináld mert nem fogsz kilátni belőle éjszaka pláne ha ráesik pár csepp víz....

2013. jún. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! De én úgy tudom, hogy a B oszlopig(tehát első szélvédő, első két ablak) minimum 75-vagy 80 % (pontosan nem emlékszem) napfényáteresztés szükségeltetik.

Én azt hittem, hogy jóval drágább. Olyan 80-100 ezer körüli összegre számítottam.

2013. jún. 2. 09:11
 3/13 anonim ***** válasza:

hülyeség, hogy nem lehet első ajtó ablakaira fóliát tenni


legyen meg a 75%-os fényáteresztés, és akkor minden rendben


nekünk is van mindenhol fólia (a szabályoknak megfelelően elöl csak átlátszó hővédő fólia), de hogy sokat segít-e a hővédelemben, azt nem tudom

Llumarnál kicsit drágább ugyan, 40-50 körül lesz(mondjuk ez fólia függő is), de megéri

2013. jún. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

" (a szabályoknak megfelelően elöl csak átlátszó hővédő fólia), de hogy sokat segít-e a hővédelemben, azt nem tudom"

Mindegyik átlátszó nem?

2013. jún. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Menj be egy olyan helyre ahol csinálnak műszakit és ott megmondják hová mehet fólia és hová nem :-)

2013. jún. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

[link]



Személygépkocsin a vezető oldalon (bal első) és a vezető melletti (jobb első) oldalon tilos fóliát használni! Sok cég ad tanúsítványt, (E) jelzést a fóliáihoz, és a tulajdonost meggyőzni, hogy az szabályos. A jelenlegi (2008.08.01.) szabályok szerint TILOS fóliázni az első üvegeket!


A hátsó utas oldali üvegek fóliázása engedélyezett (ajánlatos is, főleg ha kisgyerek van).


A hátsó (csomagtér) ajtó vagy a hátsó utas mögötti szélvédő fóliázása csak abban az esetben engedélyezett, ha a pót féklámpa helye ki van vágva!


Az első szélvédőkön divat, hogy a felső kb. 10 cm sötétítve van, vagy színátmenetes. A szabály az, hogy a napellenző lehajtásának vonaláig lehet fóliát alkalmazni az első szélvédőn!


Miért nem lehet fóliázni az első oldal üvegeket?


Ennek egyszerű okai vannak, az egyik ami sokak számára nyilvánvaló, hogy sötétben rontja az átláthatóságot és így még kevésbé vesszük észre az amúgy is kivilágítlalan gyalogost, aki éppen élete kockáztatásával kíván partra szállni a zebra túloldalán

2013. jún. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
édes istenem, hogy kerül elő mindig ez az oldal? mintha ez lenne a mérvadó... elavult az egész, tele van baromsággal
2013. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Miért?

Mit kéne nézni?

Egy tuningoldalon kéne megkérdezni esetleg?

Ott úgy is azt mondják hogy persze szabad.

VAGY A TE VÉLEMÉNYED A MÉRVADÓ?

2013. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
természetesen nem, de nem egy elavult oldalra kéne hivatkozni, amit legalább 3 éve nem szerkesztettek
2013. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Meg kell kérdezni egy vizsga állomáson, jól írták. Rendőrök biztosra nem szeretik az A és B oszlop közöttit, mert nem látják, hogy be vagy-e kötve. Hűvösebb lenne tőle? Én nem vettem észre, viszont nagyon zavaró, hogy hátra csak nehézkesen látsz ki, már aki használja a középső tükröt. Amikor sötétben vezetsz, azt meg sem említem.
2013. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!