Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Erre milyen kresz szabály...

Erre milyen kresz szabály vonatkozik 2013-ben?

Figyelt kérdés

Amikor én is csináltam a jogsit (2012 nyara) akkor úgy mondták, hogy csak 2 év után húzhatok futót, ha már nem kezdő jogosítványom lesz. De egyik ismerősöm idén csinálta meg a jogosítványt és neki azt mondta az oktatója, aki rendőr is, hogy húzhat futót, kezdő engedélyjel de csak akkor ha ül az autóban olyan személy akinek már nem kezdő engedélye van. Azt mondta, hogy erre 2013-ban jött ki egy új szabály.

Igazából csak ide kellene menni 8 km-re egy másik városba, de azért nem akarom kockáztatni a jogosítványomat.



2013. jún. 2. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem húzhatsz az első jogsidtól számított 2 évig.
2013. jún. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez biztos?

Mert gondolom nem hülyeségből mondta az a rendőr oktató, hogy lehet húzni az említett körülmények között.

2013. jún. 2. 20:36
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem meg azt mondta a rendőr hogy nem húzhatom, de jófej volt, mert csak azért büntetett meg, mert nem volt felkapcsolva világítás(pedig felvolt), de legalább nem indult újra a két év.

ja és 20 km-re a célomtól állítottak meg, de előtte mentem több mint 150km-t.

rövid(8km) nyugodtan bevállalnám, de most már csak 2,5 hónap, és hivatalosan is húzhatom.

2013. jún. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És ez idén történt, mert úgy tudom, hogy 2013 januárjában jelent meg ez az új törtvény.
2013. jún. 2. 20:44
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem jelent meg ilyen törvény. Az autót te vezeted, nem az aki melletted ül. Magyarországon nincs semmi ilyesmi.


A kezdő vezetői engedély az első nemzetközi kategória megszerzésétől számít. Tehát ha esetleg volt valamilyen A kategóriád előtte akkor annak a megszerzésétől számít a 2 év.

2013. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor húzzad, ha ilyen jól tudod :) Minek kérdezed meg?
2013. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ.

Utolsónak, feltettem egy kérdést, leírtam, hogy mit mondott az a rendőr oktató és kész. Nem kel kiakadni okoskám :)

2013. jún. 2. 21:04
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


Látsz itt bármi ilyesmit? Mert én nem... Úgyhogy nem változott ilyen szempontból a KRESZ.


Hogy a rendőr oktató bácsi miért beszél baromságot azt mi nem tudhatjuk.

2013. jún. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem húzhatod 2 évig. De tolni tolhatod.☺ Ha eltolod 8 km-re akkor annyit kiérdemelsz hogy ne büntessenek meg.☺
2013. jún. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
éjjel kettőkor húzd..akkor alszik mindenki.
2013. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!