Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lejárt jogosítvánnyal és az...

Lejárt jogosítvánnyal és az új jogsi kérvényezését igazoló csak magyar nyelvű papírral vezethetek külföldön? Ha lehet rendőr válaszoljon, nem szeretnék bírságot fizetni.

Figyelt kérdés

2013. jún. 27. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért nem fogok beállni fakabátnak, hogy válaszoljak, főleg nem külföldi szolgálathoz. Az a papír csak Magyarország területén érvényes.
2013. jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ennek nem örülök. Lesz két hét a két jogsi érvényessége közt, de addig is kell mennem külföldre. Van valami megoldás ? Vagy csak bízzak benne, hogy nem futok bele ellenőrzésbe ? Egyáltalán egy ilyen papír miért nem nemzetközi ??
2013. jún. 27. 13:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor asszem kiváltható ideiglenes jogosítvány, de valszeg az is csak határon belül érvényes.
2013. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ööööö...nem akarok gonosz lenni, de ha külföldre megyek, és tudom, hogy vezetnem kell, akkor nem két nappal előtte nézegetem meg, hogy "ja amúgy érvényes még a jogsim???" :)


Amúgy ha reggel mész-este jössz, akkor vállalok sofőrködést, szeretek vezetni:)

2013. jún. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jaaa amúgy nem két nappal előtte nézegettem a jogsim, hanem 3 héttel a lejárat előtt kezdtem intézkedni ! De minimum egy hónap mire elkészül, és erről az "apróságról" sehol nincs egy szó sem !! A kérdést is csak azért tettem fel, mert elgondolkodtatott, hogy ezt külföldön ki érti meg ?! Amúgy válaszokat várok és nem irigy gonoszkodást !!!
2013. jún. 27. 21:21
 6/11 anonim válasza:
Már 60 nappal a lejárat időpontja előtt lehet intézkedni. Valószínűleg épp ilyen esetekre találhatták ezt ki. A naptáradba, már évelején be kellett volna írnod, hogy le fog járni a jogsim.
2013. jún. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha betartjuk az utasításodat, akkor nagy valószínűséggel egyetlen válasz sem lenne itt.

Általában az ügyintézési idő határideje 30 nap szokott lenni. Talán van 60 napos is. De a 30 napot is úgy kell érteni tudomásom szerint (nem kizárt, hogy tévedek), hogy ha az ügyfél elsején bead egy ügyet, 30-án meg kell születnie a határozatnak. De nem kell a kezében lennie. A postázási idő már nem számít bele a 30 napba.

Mondom, pontatlan lehetek, de lényeges tévedés nincs a fentiekben. Szóval nem szabad csodálkozni az egyhavi átfutási időn. Le van írva a jogsi hosszabbításának rendjében is.

2013. jún. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7/7 Ezek szerint mindenki, aki itt van az oldalon az vagy irigy vagy gonosz ? Érdekes meglátásaid vannak ! A kérdés inkább arra vonatkozott volna, hogy egyáltalán miért csak Magyarországon érvényes a papír, a vasfüggönyt már nagyon régen lebontották !!
2013. jún. 30. 16:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, mit akarsz ezzel a gonoszsággal.

Azt írta, csak rendőr írjon. Felteszem, a válaszolók egyike sem az. Ezért írtam, ha betartjuk, válasz nélkül maradsz.


A vasfüggönynek pedig semmi köze ehhez. Abban igazad van, hogy egy cserét meg lehetne úgy is oldani, hogy az semmiképpen ne járjon kieséssel. Lehetne. Más ország gyakorlatát nem ismerem, de az útlevelet sem cserélik kimaradó időszak nélkül.

Ez a kiprintelt papír azért nem felel meg külföldön, mert nem felel meg a nemzetközi előírásoknak. Belföldön sem a papír az, ami alapján vezethetsz. Az csak egy „súgó” a rendőrnek. Ha megállít, s megmutatod ezt az iratot, abból tudja lekérdezni az adataidat. Ezt akár bemondás alapján is megtehetné.

Külföldön, ha el is tudja a rendőr olvasni a magyar szöveget, a magyar adatbázishoz nincs hozzáférésük.

2013. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Érdekes meglátások? Ugyan melyikre gondolsz, Kérdező? Teljesen korrekt választ adott az utolsó és a 7-es válasz írója. Ráadásul semmi személyeskedő megjegyzést nem olvashattál benne.

A kérdésed pedig egyáltalán nem az, hogy "Miért nem lehet a papírral külföldön vezetni?" Olvasd el a saját (!) kiírásod, és meglátod: "...csak magyar nyelvű papírral vezethetek-e külföldön?" Ez volt a kérdés. Még a saját írásodat sem tudod értelmezni?:D

2013. jún. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!