Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy kell ellenőrizni a...

Hogy kell ellenőrizni a világító, fényjelző berendezéseket az autón elindulás előtt? Ha csak gyújtást teszek rá, világít valami?

Figyelt kérdés
Kérlek írjátok le részletesen, mert ezt nem igazán tudom.
2013. júl. 15. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Látom sokat vezettél már :D


Ha a gyújtást adod rá semmi nem történik. Viszont az irányjelzőhöz kell.


Úgy tudod ellenőrizni, hogy bekapcsolsz mindent és körbe mész a kocsi körül.

2013. júl. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez bizony rendkívül bonyolult és nehéz dolog.

Felkapcsolod a világítást és körbejárod az autót.

Az irányjelző működéséhez gyújtás is kell. Tehát azt is ráadod.

Aztán jó egy sokkal komplikáltabb dolog. A féklámpa. Amihez vagy kitámasztod egy téglával a fékpedált vagy odatolatsz valamihez és megnézed a visszaverődő fényből hogy jó-e. (na de inkább maradj a téglás megoldásnál, a kérdésből ítélve)

2013. júl. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tolatólámpa kimaradt: rükvercbe (külföldiül: hátramenetbe) teszed a váltót, és hátraballagsz megkukkolni a lámpácskát.
2013. júl. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, most kezdtem el vezetni, csak a rutinpályán a feladatok gyakorlása közben már szokott az oktató ilyeneket kérdezni, de nem nagyon tudom.

A féklámpát tudom egyedül, hogy kell ellenőrizni. A téglás módszer nem igen játszik, sőt, valóban egy fehér /világos falhoz tolatva lehet megnézni, ha egyedül vagyok, vagy pedig megkérem az utast, hogy segítsen. Forgalmi vizsgán pl. az oktatóm segíthet, hogy vagy ő nyomja a féket és én ellenőrzöm a féklámpát, vagy fordítva.


Köszönöm a válaszokat. :)

2013. júl. 16. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!