Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Repulo es telefon egyutt?...

Repulo es telefon egyutt? Bovebben lent.

Figyelt kérdés

Hamarosan utazok, es bar tudom fent nem lehet hasznalni telefont mi van ha "veletlen" bekapcsolom? Erzekelik es elveszik? De a legfurabb, tegyuk fel be van allitva a telo hogy x idoben bekapcsoljon, es ez a poggyaszban van - ha megkerdik miert azert mert ugyse tudom a gepen hasznalni- nos ez bekapcsol, ami ugye zavarhatja a gepet de tenni nemigen lehet ellene mert emiatt csak nem fog leszallni a gep....Ilyenkor mi van? Buntetik ezt vagy hasonlo?


Koszonom elore is.


2009. okt. 21. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem akarok drasztikus lenni, de te bevallalnad, hogy a te telefonod radiohullamai zavarjak meg a gep muszereit, es ezert mondjuk kenyszerleszallast kell vegrehajtani, vagy ne adj isten, baleset tortenik, mert te "veletlenul" bekapcsoltad a mobilod?


Ha bekapcsol magatol egy telefon a poggyaszban (nem tudom, hogy csinalna...), es zavarja a jelet, nem fogjak tudni, hogy egy idiota utas pont ugy allitotta be a telefonjat, hogy a csomagjaban bekapcsoljon (amit amugy nem is ajanlok, hogy oda tegyel, edesanyamnak nem egyszer loptak ki dolgokat -csoki, ital, stb- a poggyaszabol), csak azt, hogy valami gebasz van, es ilyen hulyeseg miatt akar felbe is kell szakitani az utazast.


Ezek a szabalyozasok nem veletlenul vannak am, a te erdekedet is szolgaljak... gondolom a helyzet sulyossagahoz merten, ha latjak, hogy babralsz vele, radszolnak, esetleg elveszik, de ha komolyabb baj kerul belole, siman meg is buntethetnek.

2009. okt. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elég furcsa lenne ha egy mobillal meg lehetne zavarni a gép kommunikációs rendszerét!


Amúgy képzeljetek csak bele, hogy mi mennyiségű jel van jelen a mobil nélkül is.


A műholdak jelei, a földi műsorszórók jelei, a mobil társaságok -pont a mobilteló- jelei (hacsak nem nagyom magasan repül a gép, de az utasszállító asszem 10km-en repül) stb.


Még egy mobil: az iridium és még pár műhold kifejezetten azért van, hogy ahol a mobil szolgáltató nem fedte le ott a műholddal lehet mobil telefonálni.


Azt nem állítom 100% biztonsággal, hogy nem zavarja meg egy mobil, de azért elég extrém dolog lenne.

2009. okt. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Masodik, igen, valoban extrem lenne, de gondolj csak bele, hogy ha kozel van pl. a mobilod a szamitogephez, siman bezavar a monitor kepebe, vagy a fulesen a hangba.
2009. okt. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

09:36


Azért ne hasonlítsuk már egy repülő navigációs rendszrét egy kommersz, sokszor "kínai minőségben összetákolt" tömegcikkhez! Láttál már normál PC tápot szétkapva? És ha igen láttál már repülőgépes navigációs rendszert (nemcsak szétkapva)?



(A monitor képébe még sosem zavart bele. A hangszórók erősítőjében néha hallatszik, ha én vagy a közelemben lévő mobil hívást fog kapni)

2009. okt. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Emberek! Ne felejtsük már el, hogy a Földfelszíni mobilszolgáltató bázisállomások jele a repülési magasságban (kb 10Km) NEM VEHETŐ!

A repülők elektronikai berendezései sokkal jobban védettek mindenféle zavaroktól, nemhogy egy vacak kisteljesítményű mobilkészülék megzavarja a működésüket, amikor még egy villámcsapást is 99%-ban túlélnek ezek az elektronikák.

Túl van ez a mobil dolog misztifikálva a repülőkön, csupán azért, hogy az utasok ne azzal foglalkozzanak, hogy próbálgatnak mobilhívást indítani repülés közben, sok járaton van műholdas mobiltelefon szolgáltatás, inkább azt vegyék igénybe az utasok (jó sok pénzért), mert ez jó bevétel a járat üzemeltetőjének.

2009. okt. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vegyél telót amibe van flight mód.Azzal nemzavarsz senkit és a barátnödröl készült fotokat tudod nézni a röppenytyüüün is...És nekem küldhetsz egy sms-t hogy te fentvagy én meg rohadok aziskolában:S
2009. okt. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nokia 9300-ám van tehát ha akarom csak "belül" használom a telefont, viszont egy gomb nyomás és a teló funkció is be van kapcsolva.

Egyébként beállítható sok motorola telefon is hogy automatikusan bekapcsoljon illetve ki, de ott az ébresztés is... véletlen elfelejti kikapcsolni az ember és a teló automatikusan bekapcsol...


A kérdést csak mint érdekesség hoztam fel, nem volt szándékomban ezzel szórakozni.

2009. okt. 21. 11:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha elkapnak börtönbe is vihetnek! Volt már rá példa, úgyhogy vigyázz. :)
2009. okt. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
jaj he.. vedd ki az aksit tedd bele egy borítékba és csókolom : D
2010. jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!