Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék urrà a...

Hogyan lehetnék urrà a bennem lévo stresszen? Bovebben lent!

Figyelt kérdés
Idén juniusban szereztem meg a B kat.jogsimat és kb.3honapja szinte mindennap vezetek is,igaz nem nagy tàvolsàgot,kb10km oda,10km vissza!! A gond az,h mikor én vok az elso làmpàs keresztezodésnél és pirosrol zoldre vàlt a làmpa,viszonylag gyakran elofordul sajnos,h lefulladok,vagy ràngatva indulok el!! szerintem a legfobb oka az,h màr eleve idegbe vagyok,h àllnak mogottem és nehogy lefulladjak,erre mindig bénàskodok emiatt!!! mi a trukkje annak,h ne paràzzak màr annyit ezen elore???
2009. nov. 10. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy mitől parázol?

Attól tartasz, hogy lefulladsz? És? Hány ilyet látni nap mint nap? Indulj egy kicsivel nagyobb gázadással! Majd ráérzel! Nézd a keresztbe zöld lámpát, ha az villog, (vagy van melletted villamos sín, akkor az ő lámpája is hamarább vált) akkor már mindjárt jön a sárga lámpa, tedd 1-be, és már egy picivel előbb fel vagy készülve az indulásra! Hallgass zenét, üljön valaki melletted néha, beszélgess vele! Sok sikert!

2009. nov. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj ezen,nálam is ugyanez van,meg sokaknál még.
2009. nov. 11. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ha nagyobb gázzal indulsz, nem fog lefulladni
2009. nov. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az elsőnek: "Hallgass zenét,"


Szerintem meg ne adj hülye tanácsokat, előbb tanuljon meg elindulni a piroslámpánál. Nem rosszindulatból írom.

2009. nov. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az elindulást, gyakorolhatod, keress egy üres parkolót, a zene hallgatás tényleg nem jó ötlet, lehet hallani a motoron, hogy mikor akar lefulladni, inkább arra figyelj.

Ha majd megtanulsz normálisan elindulni, nem fogsz parázni.

Ismerd meg jobban az autód! Rakd 1be és engedd a kuplungot, indulj el vele kis gázzal vagy gáz nélkül!

A kis köbcentis benzinessel is el lehet így indulni, igaz lassan, de megszokod, hogy hol fog a kuplung, ezt a pontot kell megkeresni, ugyanúgy, mint emelkedőn való elinduláskor lábfékkel!Fék, kuplung be, kuplungot engedd addig, hogy picit rázza az autót, vagy mélyebb legyen a motorhang, ha van fordulatszámmérő, akkor leeseik kicsit a fordulat, majd fékről leszállsz, kis gáz és megy.

Gyakorolj, 3hónapnyi vezetés utána illene elindulni fulladás nélkül,ezt is meg kell tanulni!

Hajrá!

2009. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

10:21-es

Itt két probléma van:

1. Nem tud jól elindulni

2. Stresszel


Az igaz, hogy a zenehallgatás önmagában nem tanítja meg az elindulást, de csökkentheti az idegességet, ami pedig esetében feltétele a helyzet javulásának. Az első válaszoló ezért javasolta a zenehallgatást. Csak akkor mondhatjuk, hogy rossz ötlet, ha ki lett próbálva, és nem válik be.


Kérdezőhöz: ne idegeskedj, nincsen megtanulhatatlan dolog, csak gyakorlat hiánya. Én azt tanácsolom, hogy keress egy helyet, ahol ritka a forgalom, és ott annyi elindulást gyakorolj, amennyit csak bírsz. Eleinte esetleg próbálj bővebb gázzal elindulni. Előbb vagy utóbb menni fog.:)

2009. nov. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
amíg az autó hangja és minden rezdülése helyett hülye zene megy át az agyán, attól nem fog tudni elindulni, izguljon ide vagy oda. Egyszerűen koncentrálnia kell arra amit csinál és menni fog. Az autóversenyzők sem zenével javítanak a teljesítményükön
2009. nov. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én egyetértek az első válaszolóval aki a zenét is írta. Nem tudom, hogy miért kell egyből lehurrogni? Feltételezem nem arra gondolt, hogy maximális hangerőn valami rock zenét hallgasson. Nekem az segített anno, amikor a háttérben ment a rádió halkan, még simán tudtam figyelni a motor hangjára is. A másik ami nekem bejött, hogy hétvégén, meg kevésbé forgalmas utakon gyakoroltam, így volt olyan, hogy az egész utcában nem volt rajtam kívül senki.
2009. nov. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kicsit tereld el a figyelmed, jó ötlet a zene hallgatás. Amúgy ez olyan, hogyha agyon stresszeled magad, meg hogy hogyan csináld, akkor fogsz lefulladni. Próbáld meg ösztönösen csinálni, ne is figyelj annyira rá!
2009. nov. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A trükkje a rutin. Ennyi.. Majd elmúlik magától. Egyre jobban érzed majd a kocsit, és nem lesz ilyen gond. Én is ilyen voltam az elején, 3000-s fordulattal indultam el, nehogy lefulladjon. :)))

Ez a fajta stressz normális, ettől tanulsz meg jól elindulni, ettől leszel jó sofőr.

Ha valaki vergődik, hogy lefulladtál előtte, külön le kell sz@rni, mert annyi erővel, míg pofázik meg a dudát nyomja, ki is kerülhetne.

Hajrá!

2009. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!