Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha besétálok egy rendőrségre,...

Ha besétálok egy rendőrségre, ott megtudják vagy megfogják nekem mondani, hogy milyen közlekedési kihágásaim/büntetéseim voltak?

Figyelt kérdés
Van egy autó a nevemen, de a testvérem az üzembentartó. 2-3 gyorshajtásról tudok, de kíváncsi vagyok mi mindent sunnyognak még el........
2013. júl. 31. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:

"Van egy autó a nevemen, de a testvérem az üzembentartó."


Ebben az esetben semmi felelősséged nincs! Persze ez akkor igaz, ha rendesen be van jegyezve az üzembentartó.

Tulajdonképpen közöd sincs a tesód kihágásaihoz, neked abból nem lesz hátrányod. (Kivéve ha pl. rommá töri az autót)

2013. júl. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Hát szerintem sehova sem lett bejegyezve. Igazából azt sem tudom hol kellett volna ezt megtenni. Annyi, hogy lett írva egy papír, ami náluk van, hogy használhatják az autót (mert egy ellenőrzésnél magyarázott a rendőr, hogy kellene ilyen papírnak lennie...) De ennyi. Ezt máshová is jelenteni kellett volna?

2013. júl. 31. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben nem üzembentartója az autónak, csak kölcsönben van nála!

Az okmányirodában kellett volna üzembentartóként bejegyeztetni! Így az objektív felelősség alapján kiszabott bírságok hozzád fognak menni, úgyhogy ne aggódj, tudni fogsz mindenről amit elkövet a tesód!

:)

2013. júl. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A parkolási pótdíjakkal lehet nagyot szívni, mert azokat csak akkor tudod meg, amikor már a behajtók küldik a vastag csekket meg a fenyegetéseket!
2013. júl. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát ez így nagyon jó....:S

A gyorshajtásos csekkeket megkaptam. Az egyiknél befizették a teljes összeget. A másiknál úgy volt, hogy közmunkában letudják, DE! valahogy csak az összeg felét dolgozták le, így kaptam egy fasza kis levelet, hogy vagy befizetek még x összeget, vagy vonulhatok be a sittre :S De ezt is csak hetekkel később mondták el, mert nem otthon lakom.

Most meg a hungaroringnél volt valami incidens, amire állítólag helyszíni bírságot kapott, de akkor ez is hozzám kapcsolódik.


Ezért vagyok kíváncsi, hogy mi minden lehet még, amiről nem tudok...

2013. júl. 31. 19:25
 6/6 anonim ***** válasza:

"A másiknál úgy volt, hogy közmunkában letudják,"


Ezt hogyan sikerült, ha te kaptad a csekket?


"DE! valahogy csak az összeg felét dolgozták le, így kaptam egy fasza kis levelet, hogy vagy befizetek még x összeget, vagy vonulhatok be a sittre :S De ezt is csak hetekkel később mondták el, mert nem otthon lakom."


Jelentkezz be a mostani lakhelyedre, akkor oda fogod kapni a leveleket, és élhetsz a mentesüléssel! Ti. kitöltög a nyomtatványt, elküldöd Szombathelyre és nem téged fognak utána zaklatni!


"Most meg a hungaroringnél volt valami incidens, amire állítólag helyszíni bírságot kapott, de akkor ez is hozzám kapcsolódik."


A helyszíni bírság azért jó, mert azt nem a te nevedre, hanem arra írják aki épp akkor vezette az autót, nem véletlenül írják fel az adatait!

2013. aug. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!