Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ma voltam elsősegély tanfolyam...

Ma voltam elsősegély tanfolyamon, kb.4órás volt. Az oktató nem nagyon mondta el az anyagot amit tudni kell. Hétfőn vizsgázok, nagyon félek, hogy megbukok. Milyen vizsga?

Figyelt kérdés

Az oktató aki tartotta a tanfolyamot nem mutatta meg a újraélesztést sem :( Szerintetek , hogy vizsgázzak így le ?

Tételeket hol találok ? Mit szoktak kérdezni vizsgán ? Mennyi ideig tart ? Kérlek segítsetek :( Köszönöm a válaszokat !



2013. aug. 1. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézz utána az interneten, hátha találsz anyagot. Egyébként, nálunk mindent elmondott az oktató, de szerintem levegőt sem vett közben. Végül is, amit kellett elmondott, de a felét fel sem fogtuk, olyan gyorsan beszélt.


Nálunk elég sokan voltak a vizsgán, ezért úgy csinálták meg, hogy a vizsgázó szobába egyszerre 3 ember ment be. Bemutatkoztunk, kitöltötte a nő a papírokat, utána az egyik vizsgázó bemutatta az újraélesztést, miközben a másik 2 vizsgázó megcsinálta egymásnak a stabil oldalfekvést, aztán cseréltek. Miután mindhárman megcsináltuk a stabilt és az újraélesztést, húztunk 1-1 lapot, amin 2-2 tétel volt. A mentős, aki vizsgáztatott, megnézte a 2 tételt, amit húztunk és mondta, hogy melyiket mondjuk el. Csak az egyiket kellett. Bár szerintem azért, mert nagyon sokan voltunk és haladni akart.


Egyébként rendes volt, ha elakadtunk, vagy nem voltunk biztosan magunkban, akkor segített, rávezetett. Igazából inkább egy beszélgetés volt az egész, mintsem egy komoly vizsga. :)

2013. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, youtube-on keress rá, tök jól fent van a stabil oldalfektetés és az újraélesztés is.
2013. aug. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nekem tegnapelőtt volt elsősegély vizsgám. Őszintén mondom a KRESZ-től nagyon féltem meg az elsősegélytől. De mindakettőn elsőre átmentem. Az elsősegély az úgy nézett ki nekem hogy bementem már alá volt írva a papír hogy átment mind a 4 ember persze kérdezgettek. A társam akit kaptam eszméletlenül buta volt a gyomrát nyomogatta a babának lassan és hihetetlen erősen nyomkodta, nem újraélesztéshez kért mentőt csak mondta h hívok segítséget vagy orvost, a tételekből 1-et tudott felületesen... Szóval nem szívózott a vizsgabiztos átengedte még őt is, de hozzá tette a végén neki hogy máshol már a köszönés nélküli bejövetelnél megbukott volna. Szóval személyszerint nagyon jó tapasztalatokat szereztem ezzel egyáltalán nem kellett volna izgulnom így utólag belegondolva... Erőmű utca 8-ban vizsgáztam.


17/F

2013. aug. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát nem egy orvosi vizsga. Ez am. vizsga biztos függő. Van aki bárkit átenged és van aki senkit sem. Mikor én vizsgáztam csak 1 vki bukott meg, de az egy kretén, vagy 5x ment KRESZ vizsgára is mire átment. Lehet azóta sincs meg a jogsija, ennek történetesen 1 éve xD
2013. aug. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!