Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igaz (szondáztatás)?

Igaz (szondáztatás)?

Figyelt kérdés

Igaz hogy néha a rendőrök megállítanak találomra egy biciklist és megszondáztatják? Kimutatja ha csak egy pohár sört ittál meg? Ja és ha azt mondom h konyakos bonbont ettem akkor tényleg vesznek vérmintát? , vagy ilyen elszánt zsernyákok nem léteznek?

15f



2013. aug. 9. 00:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megszondáztathatják bármikor a kerékpárost és elkérhetik a személyit. Nyilván jogsi nem kell rá így ha van se vehetik el. Most újabban állítólag főúton nem szabad ittasan biciklizni, mellékúton bizonyos mértékig igen. De ha belegondolsz tényleg nem célszerű, azért csak tompítja a pia a reflexeket és amúgy is veszélyesebb egy kerékpárosnak összeütközni egy autóval.
2013. aug. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

köszi

én nem hordok személyit, olyankor továbbengednek?

és ha rájönnek h kiskórú vagyok az súlyosbít vmit?

2013. aug. 9. 00:31
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem hordasz személyit, akkor nem engednek el. Sőt. Hanem haza visznek, vagy be az őrsre. Személyi nélkül ne menj el otthonról, mert ha igazoltatnak, akkor csúnya vége lehet. Legalább diák legyen nálad.
2013. aug. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

Engem megállítottak jónéhány éve éjszaka es kérdezte hogy ittam e. Mondom neki ha azt mondom hogy nem akkor mi van? -akkor bevisz az őrsre megszondáztatni (nem volt nála szonda gyalog volt)

Jól van mondom ittam egy pohár sört. (Tényleg annyit ittam) Megbüntetett 1000Ft-ra bakker!!!!! Amikor töltötte ki a szutyok papírját jött egy másik figura biciklivel olyan részegen hogy az út mind a kettő padkáját érintve kacsázott. Odajött hozzánk mert történetesen ismert a srác, megkérdezte hogy minden rendben van e :D a rendőr meg csak elhajtotta.

2013. aug. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

hát ezt megszívtad...

mondjuk a személyim kemény másfél éve lejárt, ráadásul a képen még tök máshogy néztem ki 3 évvel fiatalabban

2013. aug. 9. 00:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Na a lejárt személyi miatt meg meg is büntethetnek. Sürgősen csináltasd meg!
2013. aug. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tényleg csináltasd meg és hordjad magadnál, mert megszopatnak, ha nem tudod magadat igazolni. Ami a szondáztatást illeti, igen, szoktak bringásokat szondáztatni, mert még mindig sok az ittas kerékpáros okozta baleset. Főútvonalon zéró tolerancia van, mellékúton egy-két pohárka férhet bele, persze az sem töményből. De ha kevés piával a véredben balesetet okozol, akkor hiába voltál határértéken belül, az alkoholfogyasztás súlyosbító tényező. A bonbonmeggyet illetően pedig nyugi, kérheted, hogy 10 perc múlva ismételjék meg a mérést.
2013. aug. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A személyi az nem dísznek van ám :D Csináltass újat, mert köteles vagy mindig magadnál tartani, még akkor is, ha a sarki kisboltba mész le.

Ha nincs nálad igazoltatáskor, akkor az őrszobára is bevihetnek a rendőrök addig, amíg valaki hitelt érdemlően nem tud igazolni téged (pl szüleid bejönnek érted és elmondják, hogy te az ő fiuk vagy)

2013. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
húha hát jó köszi
2013. aug. 9. 10:29
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hány évre adják most a személyit?

Azt írod 3 évvel fiatalabb vagy a képen és másfél éve lejárt...

Ez nekem nem kerek.

2013. aug. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!