Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Üres + kézifék, vagy sebességb...

Üres + kézifék, vagy sebességben hagyod?

Figyelt kérdés
Melyik a "jobb" parkolás után? Vagy teljesen mindegy?
2009. okt. 26. 21:57
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
66%
én mikor anno megkaptam a jogsim és apukám kocsijával kellett járnom, amiben nem volt kézifék(:D), akkor ő ugye sebességben hagyta, de sokszor elfelejtettem, hogy abban van, szóval a saját autómnál inkább üres plusz kézifék
2009. okt. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Sebesség alap. És ha nagyon lejtős akkor pluszba kézifék.

Csak a kézifék télen mikor este hazaérsz és behúzod reggelre a beragadt sártól meg latyaktól befagy a bovden és akkor a fékednek annyi ha úgy mész. Szóval inkáb sebességet ajánlom.

2009. okt. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
100%
Mindig sebesség, nyáron leejtőn esetleg pluszban kézifék de télen még ez se.
2009. okt. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%
Hátramenet+kézifék, így működik a lopásgátlóm:)
2009. okt. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Hátramenet?
2009. okt. 27. 07:43
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Csodálkozol a hátrameneten.Lejtőn orral előre fele parkolva célszerűbb igy hagyni.Hátramentbe kapcsolva nem valószínű,hogy előrefele fog gurulni.Na meg áttételi arányánál fogva ez meg az eggyes fokozat rögzíti legjobban az autót.
2009. okt. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
78%

Lejtőn:

orral lefelé:hátramenet+kézifék+ha lehet,az első kerék a szegélynek fordítva úgy,hogy minél közelebb álljon a merőlegeshez(na,ezt leírtam)

orral felfelé:1-es+kézifék,hátsó kerék előzőek szerint

garázsban:1-es,emlékezve a régi,befagyni szerető sebváltóra

2009. okt. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%
Sebesség+kézifék
2009. okt. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%
Nekem hidrós a kézifékem szóval marad a sebesség de az sem mindeggy hogy hogyan mert ha a fara lejtőnek van akkor hátramenet hapedig a fara dombnak akkor 1-es mert ha valami barom nekemgurol nemesne jól a motornak ha ellenkező irányba tekeredne a vezérlés :D
2009. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
58%

Ez a kérdés szerintem összetetteb, mint gondolná az ember... nézzünk mögé...

Ha a kocsidat sebességben hagyod, úgy hogy a kéziféket nem húzod be, és az így parkoló kocsidba valaki belemegy, akkor kevesebb károd keletkezik, mert a kocsi megvetemedik, mivel csak a motofék fogja, és éppen ebből adódóan kevésbé horpadhat be vagy törhet össze a másik kocsi által. Roszabb esetben ott van egy gyalogos, akire rágurul a kocsi, mert a szabálytalanul közlekedő kocsi nekilökte a te kocsidat a gyalogoshoz. Ez nagyon nagy kár! Nem csak anyagi, de erkölcsi és felelősségi kár is! Miért? A KRESZ szerint a gépjármű helyes "otthagyása valahol" úgy néz ki, hogy a sebességváltót üresbe kell helyezni és be kell húzni a kéziféket. Mivel a kézifék be van húzva, a megfogott kerekek miatt a kocsinak nagyobb lesz a tapadása az úthoz és kevésbé fog annyira megmozdulni, minta másik esetben. Bár kétségtelen, hogy a nagyobb "tehetetlenség" következtében a kocsid nagyobb kárt szenved, mert nem tud megvetemedni annyira, ha belémennek, és jobban behorpad vagy összetörik a kocsid. Ám úgy gondolom, hogy minden esetben ez a legjobb megoldás, mivel ha így teszed, csak akkor fizetni fog a biztosító... Ha csak sebességben hagyod, a biztosító azért nem fog neked fizetni, mert arra fog hivatkozni, hogy szabálytalanul parkoltál!

2009. okt. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!