Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért hívják az Alkotás utcát...

Nicola73 kérdése:

Miért hívják az Alkotás utcát utcának?

Figyelt kérdés
Azért nem értem az utca elnevezést mivel 2x2 sávos és még villamos is közlekedik rajta. Szerintem ez már út. De kérdezhetném úgy is hogy mi a különbség az utca és az út között.

2013. aug. 10. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Jól érzed, hogy az utca kisebb jelentőségű. A furcsaság oka a város fejlődése. Az Alkotás utca is jelentéktelenebb volt régen. Neve várostörténetileg jelentős, érdekes története van.
2013. aug. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vannak máshol is ilyen furcsaságok. Anygalföldön, 2x2 sáv + villamos, a kerület egyik "ütőere": Lehel utca, Béke utca, viszont egy jelentéktelen keresztező út, ami egy szinte állandóan lezárt sorompóhoz visz: Szegedi út. Biztos ennek is várostörténeti okai vannak.
2013. aug. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elolvastam a Hegyvidék újságban az Alkotás utcza történetét, de nem lettem okosabb az "utca" elnevezéssel kapcsolatban. Itt a története : [link]
2013. aug. 10. 20:55
 4/8 anonim ***** válasza:
2013. aug. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi négyes! Ezt nagyon szórakoztató volt végigolvasnom :XD
2013. aug. 10. 21:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az út közterület-jelleget hagyományosan a távolabbi településekre vezető országút-szakaszokra alkalmazták, úgymint Üllői út, Váci út, Kerepesi út, Budafoki út, Bécsi út, stb. Azóta ez nyilván oldódott.
2013. aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát úgy kell ezt értenem, hogy az út nem attól út mert milyen széles hanem attól út mert valahova vezet?
2013. aug. 10. 22:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mintha elsőben leírtam volna. Igen. Az utcák régen nem is nagyon kaptak nevet, mint ahogyan az embereknek sem volt családneve.

Pesttel és Budával kapcsolatosan: bécsi (sic!) út. Budáról azon az úton mehetsz Bécs felé. Persze nem ér el odáig, s a név sem több évszázados. A kerepesi (sic!) a pesti városkaputól vitt Kerepesig. Kecskeméti út, Hatvani út, Váci út stb. mind csak akkor vált tulajdonnévvé, amikor bevezették ezek hivatalos nyilvántartását.

Az utcákat is valami jellemző dolog alapján emlegették az emberek. Aranyművesek utcája, malom utca, sáros utca, temető utca, piac utca, diák utca, stb. Ezek sem hivatalos elnevezések voltak kezdetben.

2013. aug. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!