Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igaz lehet ez? Kezdő jogsit...

Igaz lehet ez? Kezdő jogsit minimális szabálysértésért is elveszik?

Figyelt kérdés
Előző kérdésben olvastam, hogy kis szabálysértésért is elveszik a kezdő jogsit. Igaz ez? Nem rég kaptam meg én is és még néha szoktam ügyetlenkedni. Eddig rendőr nem látta, de ha látja mondjuk, hogy nem adom meg vhol az elsőbbséget ahol kellene vagy nem teszem ki az indexet akkor megállít és elveszi a jogsim? És mennyi időre? :/

2013. aug. 19. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igaz. A kezdő minősítés ezt nem befolyásolja: ugyanazokért a szabálysértésekért veszik el a jogosítványodat, mint azoktól, akiknél már letelt a 2 év. Viszont az gondot jelent, hogy egy-egy szabálysértés után újraindul a kezdő minősítést jelentő 2 év számítása.
2013. aug. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát ez azt jelenti, hogy akkor jár le a kezdő minősítés ha 2 évig teljesen szabályosan vezetek. Akkor még van mit tanulnom :/
2013. aug. 19. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem igaz
2013. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Eddig rendőr nem látta, de ha látja mondjuk, hogy nem adom meg vhol az elsőbbséget ahol kellene vagy nem teszem ki az indexet akkor megállít és elveszi a jogsim? "


el nem veszi a jogsid max kapsz egy kövér csekket + lehet meghosszabbodik a kezdő jogsid , de inkább arra figyelj ,hogy megállj ahol meg kell ,mert lehet valahol egy busznak ,vagy egy kamionnak nem adod meg az elsőbbséget és az nem a jogsid az életedet veszi el

2013. aug. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezzel csak riogatják a mazsolákat. Annyi igaz, hogy szabálysértésnél újraindul a 2 év, ami kitétel pl. utánfutó vontatásához, így extrém esetben, ha folyton megszegsz valamilyen szabályt, még az is előfordulhat, hogy a jogsid már meg van akár 20éve, de még mindig kezdőnek van minősítve. Persze ez azért már elég extrém szitu lenne.
2013. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az utolsó is hülyeség... a két év ketyeg mikortól levizsgázol nincs ilyen, hogy újraindul ha ez meg az van meg hasonlók... miért nem olyanok írnak ilyenre választ akinek van jogsija? vagy ha van akkor a szabályokról nincs fogalma
2013. aug. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tehát akk. én is az 1 hónapos jogsimmal ugyanolyan vezetőnek minősülök, mint a többi csak nem vontathatok utánfutót.
2013. aug. 28. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!