Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol lehet ezt ilyenkor jelenteni?

Hol lehet ezt ilyenkor jelenteni?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Tegnap Tápiószentmártonról mentünk kocsival Cegléd felé, sötétedés után és a 8-as kilómétert jelző tábla előtt kb 100 méterrel sajnos sikerült eltalálnom egy igen méretes kátyút, aminek jobb első-hátsó dupla defekt lett az eredménye. Ugyan cserekerék volt, és végülis haza is tudtam jutni, de mégis, a két gumi használhatatlan, szálszakadt lett, és a felnik sem biztos, hogy rendbehozhatók.

Egyik ismerősöm említette, hogy hallott egy ilyen lehetőségről, miszerint ha igazolni tudom a balesetet, akkor a kátyú által okozott kárt megtérítik, csak épp ő sem tudta pontosan hova kell egy ilyen igénylést benyújtani. Volt már itt valaki hasonló helyzetben, aki tudna segíteni? Érdemes lehet egyáltalán?

Ami az eset igazolását illeti, épp húgom csapatát hoztuk haza edzőmeccsről, 4 autóval, szóval rajtam kívül 3 felnőtt és 16 lány volt jelen, mint tanú az esetnél, fényképek természetesen még ott a helyszínen készültek, de mivel akkor már sötét volt, visszamentem még ma is fotókat készíteni. Egy-kettőt mindjárt fel is töltök. Illetve visszamentem kicsit tovább, táblákat nézni, és valóban volt kint kicsit arrébb egy veszélyes útszakasz tábla, csakhogy alatta volt egy 1km-es kiegészítő tábla, a kátyúig pedig lemértem a távolságot, 1,7km. Még ha kicsit csal is a kilométerórám, 70%-ot azért tuti nem téved.

Szóval, van már valakinek hasonló tapasztalata?


2013. aug. 25. 13:15
 1/6 A kérdező kommentje:

A kátyú:

[link]


Benne az egyik kerék:

[link]


Így sérültek a felnik:

[link]

2013. aug. 25. 13:18
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom fényképekkel együtt a közútkezelők felé kell benyújtani a panaszt. Amúgy elég durva... Mit művelt volna ez egy alufelni ha ez így néz ki... Amúgy futóműnek nem lett baja?
2013. aug. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Amikor a csere után hazajöttem vele, semmi különösebb gondot nem éreztem, de azért jövő héten elugrok egy futóműbeállításra, biztos ami biztos.

Egyébként Kecskeméten lakom, ilyen esetben hova menjek? Bejelenthetem itt Kecskeméten is?

2013. aug. 25. 13:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Kecskemét már Bács-Kiskun megye, az útszakasz pedig szerintem Ceglédhez tartozik! Itt vannak az elérhetőségek:

[link]

2013. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Kihez fordulhatok kártérítésért?


A hatályos törvényi szabályozás alapján az felelős a kátyúkár megtérítésére, akinek az adott útszakasz a kezelése alatt áll. A kárigényt tehát az útkezelőnek kell bejelenteni (útszakasztól függően és jellemzően Magyar Közút Nonprofit Zrt., FKF Zrt., helyi/kerületi önkormányzatok) haladéktalanul, a rendelkezésére álló bizonyítékok csatolásával egyidejűleg.



azért az a kerék elég durván megsérült szerintem ebbe belemegy este egy motoros az ott is marad

minél előbb jelentsétek be

2013. aug. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ennyit erről a szánalmas fos országról.. és akkor tűzijátékra költik a pénzt a rohadtak. Figyi, jók a képek nagyon, vizsgáltasd meg a kocsid futóművét is, 100%, hogy abban is sérült valami, ha így néznek ki a felnik. A közútkezelő pedig megfogja téríteni a károdat, ezt kötelező nekik. Még jó h nem szenvedtetek balesetet. Csomó ember meg is halt már kátyúk miatt, ennyit erről az országról..............
2013. aug. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!