Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Büntetést fogok kapni?

Büntetést fogok kapni?

Figyelt kérdés

A Ferihegyi repülőtérre tartottam autóval, de mivel először jártam arra, rossz irányba mentem el.


Felhajtottam a gyorsforgalmira a Market Centralnal.

Majd tovább, és ahelyett, hogy jobbra mentem volna végig a felüljárón, tovább mentem egyenesen az autópályára (de azt sem tudom melyik van arra). És ahogy ki volt írva, hogy matrica.. kb egy 500 m-rel utána lehajtottam Vecsés felé..


Kérlek szépen segítsetek, hogy én most büntetést fogok kapni, vagy ilyen kis távon még nem figyelik az autópálya matricát.


Köszönöm szépen a segítséget!


2013. szept. 1. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Akár figyelhetik is. 15 000 Ft körül van a büntetés, mentség sajnos nincs, mert különben mindenki mondhatná, hogy "de én csak véletlenül jártam arra".
2013. szept. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Tehát van esély rá, hogy éppen nem figyelték?


Köszönöm a választ!

2013. szept. 1. 17:55
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem te a 4esre mentél rá ami Autóút és nem pálya úgyhogy nem lesz büntetés matrica meg a 3,5T felett kell
2013. szept. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, te a 4-es főút Vecsést és Üllőt elkerülő szakaszára tévedtél rá, ami 3,5 tonna alatt ingyenes.
2013. szept. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A market centralhoz a legközelebbi fizetős autópálya az M5 külső szakasza, ami a reptértől egy olyan 20 km-re van autóval. Ennyire csak nem cseszted el. Szerintem is a 4-esre mentél fel, ami nem autópálya, hanem autóút (ezt azért illene jogosítvány birtokában felismerni...), ott pedig személyautónak nem kell matrica, csak tehernek.
2013. szept. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Megítélésem szerint bőven van esélyed hogy megúszd! Hasonlót alkottam én is, amikor Székesfehérvárnál matrica nélkül felhajtottam, majd kb 2 km-el később az első lehajtónál lejöttem. Megúsztam... Utánanéztem a dolognak, és ha nem láttál sárga autópályás autót, felszerelt kamerát, illetve nem mentél át híd alatt (abba szeretnek kamerát építeni) akkor szinte tuti megúszod. Annál is inkább mert Pest közelében általában ingyenesek az autópályák egy rövid szakaszon, M1 Biatorbágyig, M7 Érdig, bár asszem az M3 már sajna nem ingyenes Gödöllőig, és Gödöllőn be is vannak építve kamerák, hogy aki azt hiszi hogy még ingyenes azt lefotózzák. Ez erős illetlenség! Az M5-öt nem tudom (szerintem te arra mentél fel) Majd nálam okosabb megmondja. A bünti amúgy tudtommal is 15 ezer.

Van aki háborog hogy hogyan lehet véletlenül felmenni autópályára, pedig nekem is sikerült 15 év balesetmentes autózás után. Az én esetemben qrvára nem voltak egyértelműek a táblák, este volt, rossz látási körülmények, beszéltek hozzám, szóval

sajna össze tud jönni.

Szerintem megúsztad nyugi.

Üdv.

2013. szept. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

utolsó:

igen, nehéz feltéveni autópályára, de felismerhető hogy ottvagy. És az kifogás, ha elütsz valakit mert sötét volt, ismeretlen helyen voltál, meg még beszéltek is hozzád? na ugye hogy nem. Ha még is feltévednék valamikor, az lenne az első, hogy vennék egy matricát sms-ben, biztos ami biztos módjára.

2013. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igen, illene tudnom jogosítvány birtokában, elismerem. Csak mar kisse lesokkolt, az is, hogy én rossz helyen mentem..

De nyilván igazad van.

20 km-t nem hiszem, hogy mentem. Ahol volt a tábla, hogy Vecsés, Gyál egyenesen, utána Vecsés jobbra, ott (vagyis az első lehetőségnél) lehajtottam.


Iszonyatosan bízom benne, hogy nektek van igazatok és nem leszek megbüntetve.

2013. szept. 1. 18:22
 9/15 anonim ***** válasza:

18:18-as

Nem kifogás ha elütök vkit, de itt nem erről van szó. Az említett zavaró tényezők mellett elütni vkit, nem ugyanaz mint egy táblát elnézve, nem a helyes irányba kanyarodni.

2013. szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha vecsés jobbra volt akkor hótziher, hogy nem mentél fel autópályára, ugyanis az M5-ösön (ha nem a város fele mész) akkor Vecsés balra van.
2013. szept. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!