Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy könnyebben...

Mit csináljak, hogy könnyebben menjen az elindulás? Hogy oldjam fel magamban a stresszt, amit az elindulás vált ki belőlem?

Figyelt kérdés

Friss jogsis vagyok, igyekszem minél többet gyakorolni. Úgy érzem a vezetésem egyre jobb, már a saját autónkba is kezdem néha magabiztosnak érezni magam, viszont az elindulással vannak gondjaim. Elméletben tudom, hogy kellene elindulni, azt is, hogy a saját autónkkal, hogy a legjobb elindulni, de a gyakorlatban sokszor nem sikerül.


Már kezdi a kedvemet is elvenni az egésztől, hogy ennyire nem megy az elindulás. A jelzőlámpánál való megállástól pedig már szinte rettegek, mert ott aztán tényleg sokszor le szoktam fulladni, amit az autósok nem mindig tolerálnak.


Tudom, hogy hogy kell elindulni és meg is tudom csinálni, de 10 esetből 5-6x lefulladok. Pedig máskor meg megy. Mit csináljak, hogy könnyebben menjen ez is?


2013. szept. 7. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Dobj be egy par rovidet indulas elott...vagy indulj padlogazzal :) ... nade ne csak trollkodjak szerintem gyakorolj,hajts el egy ures parkoloba es megindulsz-megalsz-megindulsz-megalsz-megindulsz amig meg nem unod. Mas megoldas nincs,merthat azert stresszelsz mert tudod hogy nem megy,tehat ha menni fog nem fogsz stresszelni.
2013. szept. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak gyakorlással. 10-ből 5 lefulladás azért elég sok. Üres placcon kell gyakorolni, akár emelkedőn is. Forgalomban nincs idő :)
2013. szept. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor kimegyek még a félig megépített, elhagyatott útra, ahol óránként egy autó megy el. A forgalmi vizsgám után, nagyon sokszor voltam azon az úton apukámmal, pont aszért, mert ott nincs forgalom, így nyugodtan gyakorolhattam, ismerkedhettem az autóval. Ráadásul van benne 1-2 kanyar, emelkedő, lejtő, így elég sok mindent kipróbálhattam ott. Még az emelkedőn is végigmentem úgy, hogy elindultam, megálltam, elindultam, megálltam. És nem volt gond. Lefulladás, rángatózás nélkül szépen el tudtam indulni. A forgalomban viszont katasztrófa. :S


Akkor még inkább gyakorlok majd ilyen elhagyatott utakon.

2013. szept. 8. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!