Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Belém tolattak! Volt már...

Belém tolattak! Volt már valakinek ilyen balesete? Mi történt?

Figyelt kérdés
Tegnap Mosonmagyaróváron esett az eső.2013.09.20.-án 17.20-kor egy rövid keskeny,talán 30 méter hosszú (két autó nem fér el egymás mellett,de nem egyirányú) úton haladtam lassan,ahol jobb oldalt parkolók voltak két társasház között.Egy volt csak szabad parkoló.Az előttem lévő autó egyszer csak a kanyar előtt hirtelen megállt.Én is megálltam mögötte kb. 4 méter távolságra,mert azt hittem kiszáll belőle valaki,azért áll meg az út közepén. Ekkor bevágta rükvercbe a járművét és hátramenetben nagy sebességgel elkezdett befarolni az üres parkolóba indexelés nélkül.Annyi időm sem volt hogy hátratolassak vagy dudáljak a pár másodperc alatt,mert előtte még nekem is hátra kellet néznem,hogy mögöttem nem áll-e valaki,akibe akkor én durrannék bele és ebben az esetben egyértelműen én lennék a hunyó.Ilyen esetről már hallottam.Nem álltam közel hozzá,ezért a hátrafelé kanyarodó autója bal eleje karcolta az én jobb első lökhárítómat és megrepesztette a lámpám.A csávó vigyorogva azt állította hogy én mentem bele és hogy nem állt az autóm és hogy nyugodtan hívhatok rendőrt mert úgysem ismeri el a hibáját.Ez már annyira bosszantott,hogy rögtön hívtam a 007 számot.Persze szemtanú nem volt a környéken.Csak az ő nője,aki mellette ült és persze nem vall ellene,meg az én kilenc éves kislányom,aki mögöttem ült,rá majd azt fogják mondani hogy gyerek és nem érdekel senkit a véleménye.Erre szépen arrébb hajtott a tolató mire elővettem volna a telefonom,hogy legalább fénykép legyen a helyzetről,eltüntette az egyértelmű nyomokat.Persze hívtam rendőrt.Egy érkezett jó sokára.Egy nagyon fiatal közeg,aki felületesen meghallgatott minket,látszólag nagyon nem élte bele magát a szerepébe.Nem írt semmiféle jegyzőkönyvet,legalábbis én nem láttam,nem írtunk alá semmit,csak az alapadatainkat vette fel meg szondát fújatott.Mire én kérdeztem hogy akkor most mi van.Azt közölte,hogy mivel senki nem ismeri be a vétséget,valószínűleg le fogják zárni az ügyet,de még arra is célzott hogy majd rám fogják hogy én hibáztam,mert nem tartottam be a követési távolságot.Álló helyzetben!?:)Féknyom sem volt,de azt sem nézte meg!Ha valóban túl közel álltam volna volna,vagy gyorsan megyek,akár csak gurulok,akkor viszont a tolató a farával ütközik az én kocsim elejének.És akkor a kár is sokkal nagyobb lenne!Próbáltam elmondani neki a tényeket,persze a tolató pont az ellenkezőjét hajtogatta,de erre a rendőr ellentmondást nem tűrő hangon azt mondta hogy ez őt tovább nem érdekli és majd valamikor továbbítják az ügyet valakinek,aki majd kivizsgálja.Én jóhiszeműen azért kértem a rendőrség segítségét,hogy akkor és azt a helyzetet lássa egy hatósági személy vagy több (amúgy soha nem szoktak egyedül lenni,csak most!),ne máskor és sokkal később.Ezek szerint,ha majd ingyen javíttatni akarom a kocsimat,egyszerűen beletolatok valakibe és azt mondom ő hajtott nekem?!Természetesen hetek vagy hónapok múlva,ha mégis kijön valami hozzáértő személy,már még nehezebb vagy lehetetlen lesz rekonstruálni az eseményeket és addig a vétkes is eltüntetheti a nyomokat az autójáról,vagy megjavíttathatja az esetleg akkor nem működő hátsó ablakfűtést vagy ablaktörlőt vagy tükörfűtését.Arról a pár fényképről meg amit a rendőr készített a vizes kocsik elejéről szakadó esőben,nem hiszem hogy sok mindent ki lehetne következtetni.Nem ellenőrizte azt sem hogy a tolató autó tükrei,hátsó ablaka nem volt-e vizes,párás,koszos ami ilyen időben lehetetlenné teszi a hátrafelé látást és semmi egyéb helyszínelést nem végzett.Azt sem kérte,hogy ha már az illető arrébb hajtott a helyszínről,legalább álljon vissza közel oda,ahol koccantunk.Nemrég vettem a kocsit,legalább 100.000 Ft-os kár keletkezett rajta és még majdnem úgy néz ki,hogy örülhetek,ha nem verik rám a dolgot.Én úgy tudom,hogy a tolatást lassan körültekintően,végig hátrafelé nézve (nem tükörből) kell végrehajtani.Kihez forduljak ez ügyben?Ki volt már ilyen helyzetben?Mi történt vele?

2013. szept. 21. 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem ismeri el, és neked nincs tanúd, akkor ez az egyik olyan eset, amit senki se fog tudni bizonyítani! Perelni is csak pénzkidobás.


Szerintem.


Apropó: James Bond nem segített, ha már kihívtad? Pedig neki vannak csuda kütyüi...

:D


"rögtön hívtam a 007 számot."

2013. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jajj de vicces!Elírtam.A 107 számot hívtam.Kívánom legyen neked is sok ilyen balhéd és viccelődjön rajtad a sok kretén!Én most nem vagyok rá vevő.Te biztos még soha nem gépeltél el soha semmit.A továbbiakban kérem félkegyelműek kíméljenek!Csak értelmes segítőkész válaszokat várok!
2013. szept. 21. 13:39
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Vegyél be valami csillapítót!


Az volt a segítség amit írtam. Megszívtad, ennyi. Ha még idegeskedsz is, akkor se lesz jobb.


Attól jobban érzed magad, ha elmesélem, hogy nekem is volt hasonló esetem (Ugyanis nem az ujjamból szoptam amit írtam): Parkoló autók sora mellett haladtam amikor a sorból elindult egy autó és szemből letarolta a kocsim jobb oldalát. A kihívott helyszínelő közölte, hogy nem tud megállapítani egyértelműen vétkest, így vagy megegyezünk, vagy mindkettőnket megbírságol a helyszínen 5-5 ezer Ft-ra, mert szerinte 50-50% a felelősség. A vége az lett, hogy ment mindenki a dolgára törött autókkal bírság és kártérítés nélkül.


Na most már jobb?

2013. szept. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Álljál már le Kérdező...

Egyrészt kaptál választ. Nem jószándékút, hanem egy tényeknek megfelelőt.

Másrészt Harkonnennek sok válaszát olvastam már, és egyáltalán nem nevezném félkegyelműnek. Mindig normális válaszokat ad, és ami a legfontosabb: normális hangnemben.

Szóval kettőtök közül nem ő a félkegyelmű, hanem te, aki egy ártatlan és egyáltalán nem bántó viccet halálos sértésnek vesz, és elkezd személyeskedni egy vadidegen emberrel.

Mi itt nem tehetünk róla, hogy a csillivilli autódat lezúzta egy idióta, szóval ne rajtunk a válaszolókon töltsd ki a mérgedet.


Egyébként tényleg bosszantó egy helyzet, így hogy rendőrt hívtál még a kerekeit sem tudod kiszúrni, mert rögtön hozzád mennének kérdezősködni a tulaj feljelentése után. Mert kb sajnos ennyit tudtál volna csinálni, hogy "legalább" neki is legyen valami kára, ha már az őáltala okozottat nem tudod rajta behajtani.

2013. szept. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezem a bajodon most már nem segít, de ilyenkor jön jól egy belső kamera. Azóta használok egy ilyent, amióta egy egyértelműen jobbkezes saroknál jobbról belémjöttek, s mégsem én voltam a hibás. Persze tanúm nem volt. Most már lenne. 14 ezer forintért vettem. Gagyi, de a célnak megfelel. 90e körül kapható „fekete doboz”, amit a bíróság vita nélkül elismer. (GPS van benne, az adatokat nem lehet utólag manipulálni stb.) Drága autó esetében ez nem tétel.
2013. szept. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó.Ez egy értelmes nem kötekedő és viccelődő válasz.Az előzőek meg viccelődjenek máshol.Ha segíteni nem tudnak akkor ne írogassanak semmit.Vagy a doki viccelődjön majd velük ha levágja a lábukat a vonat hogy spórolhatnak a cipőn meg a zoknin.Biztos jópofának találnák:)
2013. szept. 21. 17:57
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Köszi Valamokka!

:D


Igazából a kérdező (gondolom) hölgynek nem tanácsra, hanem egy vállra van szüksége, ahol elsírhatja a bánatát, de akkor nem a közlekedés, hanem pl. az emberek kategóriába kellett volna írnia!

:)

2013. szept. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

"Azóta használok egy ilyent, amióta egy egyértelműen jobbkezes saroknál jobbról belémjöttek, s mégsem én voltam a hibás."


Ez most komolyan érdekel, hogyan történt?

2013. szept. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy ez egy kettős T elágazás. Én a T szárában érkeztem. A tőlem jobbra eső útszakasz kb. 15-20 méter. Ha nem fordítom arra a fejem, akkor is tisztán végiglátom.

Amikor megkezdtem a kikanyarodás itt nem volt senki. A kanyaorásom közben forult rá ő az útra, s mentünk össze. Ő jött belém, az én álló autómba. (Gyalogos miatt álltam meg.)

Ennyi történt. Roppant kedves és késséges volt. Az én autómban a kár nem volt több egy jobb első felületi karcnál, s a díszléc akeréknél a díszléc 2 kapcsa törött el. A biztosítóval ő közel 400 ezer forintos kárt fizetettett ki. Én nem láttam nála sem komolyabb sérülést a kocsin.

2013. szept. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves farkonnen és valagmokka.Édelegnétek esetleg privátban egymással.Vagy összeDűne a világ?Üdv!Atreides
2013. szept. 21. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!