Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elkapott a bkv-s. és megbüntet...

Elkapott a bkv-s. és megbüntetett nagyjából egy hónapja, majd pénteken is. Hogyan?

Figyelt kérdés
A lényeg az hogy volt bérletem(2013.09.27-én) de diákom nem volt hozzá...Ma bementem befizetni és közölték hogy csak ugy tudom befizetni hogy a 32.500-at majd a 200 ft pótdíjjasat.Ha nem fizetem be egyiket se milyen további fejleményekre számíthatok?

2013. szept. 30. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Az összeg növekedni fog, időnként küldenek emlékeztetőt.


Aztán egy x idő után eladják egy behajtó cégnek, aki rádob még egy valag pénzt, majd perre viszi, ahol bizonyítják, hogy jogosulatlanul utaztál. Amennyiben te nem tudod bizonyítani, hogy nem volt igaz, mert neked akkor ott volt igazolványod, amit bemutattál (nem fogod tudni, az ellenőrök együtt bizonyítják, hogy nem volt, pláne a te esetedben külön bizonyítható...) akkor rádverik az addigra több százezer forintos büntetést + perköltséget + végrehajtói díjakat (ami duplázhatja is).


Ha elég ideig elhúzod, akkor akár fél millió is kijöhet, vagy több.


De ha be akartad fizetni, miért nem mentél el időben? Innentől kezdve a legjobb, amit tehetsz, hogy befizeted, vagy orosz rulett: reménykedsz, hogy elfelejtik (nem szokták, bár volt, aki nem kapott levelet) - de ez valóban orosz rulett. Ha nem jön össze, a jelenlegi tartozásod sokszorosát fogják behajtani rajtad.

2013. szept. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha belerohadsz is, fizesd ki, mert a behajtást csak akkor úszod meg, ha az ég világon nincs semmid - vagy ha elköltözöl mondjuk Thaiföldre. Ma már szerencsére nem olyan könnyű megúszni ezt elévüléssel, mint régen, ugyanis a szolgáltatók nemigen hagyják elévülni az ügyeket.
2013. okt. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!