Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy autópályás kamionpi...

Igaz, hogy autópályás kamionpihenők mellett szabad sátorozni egy éjszakára, még akkor is, ha az országban egyébként tiltott a vadkemping?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömtől hallottam, de nem igazán találtam erről semmit az interneten, ezért elkezdtem kétkedni benne. Ráció lenne a dologban, de semmi konkrétat nem találtam erre vonatkozólag.


Köszönöm a válaszokat!



2013. okt. 19. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondoltam szólok, hogy Magyarországon egyáltalán nem tilos a "vadkempingezés"! Persze a 24 órát meghaladó táborozáshoz engedélyt kell kérni a gazdálkodótól!


"80. § (1) Az erdőterületen - annak rendeltetésétől függetlenül - üdülés és sportolás céljából gyalogosan bárki saját felelősségére ott-tartózkodhat, melyet az erdőgazdálkodó tűrni köteles, kivéve, ha az arra jogosult a látogatás korlátozását az e törvényben foglaltak alapján elrendelte. A fokozottan védett természeti területen levő erdőben való tartózkodásra a természetvédelmi jogszabályok az irányadók.


(2) Amennyiben az erdőterületet az (1) bekezdésben meghatározott célból látogatják, az erdőgazdálkodó ezért díjat nem kérhet, azonban jogosult ténylegesen felmerült költségének és kárának megtérítésére.


(3) Az erdőterület látogatója az erdei életközösségben, az erdő talajának és az er-dészeti létesítményekben kárt nem okozhat, az ott tartózkodók pihenését, valamint a rendeltetésszerű erdőgazdálkodási tevékenységet nem zavarhatja.


81. § Az erdőterület üdülési, illetőleg sportolási célból - a kijelölt út kivételével - nem vehető igénybe, amennyiben az


A) az erdősítés területe, amíg a rajtalévő faállomány a két méter átlagos magasságot el nem éri;


B) az erdészeti szaporítóanyag termelését szolgáló földterület (csemetekert);


C) az erdőrezervátum területe; továbbá


D) ha az erdőterületre való belépést az erdészeti hatóság erdővédelmi, a természet-védelmi hatóság természetvédelmi okból, illetőleg az illetékes katonai, határrendészeti vagy nemzetbiztonsági szerv megtiltotta.


82. § (1) Az erdőgazdálkodó hozzájárulásával szabad az erdőterületen:


A) huszonnégy órát meghaladóan üdülési, illetőleg sportolási célból tartózkodni, táborozni, továbbá sátrat felverni, lakókocsit felállítani;"

2013. okt. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:

az 5. paragrafus kimaradt:

Az erdő meghatározása


5. § E törvény alkalmazásában erdőnek kell tekinteni a földművelésügyi miniszter (a továbbiakban: miniszter) által rendeletben meghatározott fajú fás növényekből és a társult élőlényekből kialakult életközösséget (a továbbiakban: erdei életközösség) annak talajával együtt, függetlenül attól, hogy a faállomány vagy az életközösség valamelyik más eleme átmenetileg hiányzik."

a KRESZ nem tiltja a kempingezést tehát ha nincs kempingezést vagy a parkolás idejét korlátozó tábla(azt feltételezve hogy gépjárművel érkeztél) akkor nyugodtan maradhatsz.

e szerint a régi link szerint a vadkempingezés megengedett:

[link]

2013. okt. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, a legfontosabbat kihagytam :( nemcsak Magyarország érdekelne, hanem Európa
2013. okt. 19. 13:10
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Helye válogatja. Általában elmondható, hogy ha félreeső helyen sátrazol, és reggel 7-re eltünteted, akkor senki nem szól érte. De vannak helyi specialitások. Engem példul a Fogarason turistaadóra akart lefejni valami alak, amikor lesátraztam. (A mai napig nem tudom, hogy valóban van-e ott ilyen, vagy csak egy élelmes bennszülött próbált a külföldiek tájékozatlanságával visszaélni.) Egy barátomat meg Jugoszláviában a rendőrök összecsomagoltatták, és elkísérték egy szállodába, hogy ott aludjon.

Egzotikus országokban (Tunézia, Kuba, Oroszország) sokszor törvény is van arra, hogy minden éjszakai tartozkodóhelyet be kell jelenteni, és még a kempingekben is kitöltetik veled a bejelentő lapot, amit még aznap elfaxolnak a policájnak. Ilyen helyen értelemszerűen számítani kell a rendőri zaklatásra, ha vadkempingezni akarsz.

2013. okt. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
A legtöbb országban részben az ott lakók és birtokosok érdekében, részben a te biztonságod, no meg a vendéglátóhelyek érdekében nem engedélyezett a vadkemping. De nem is hiszem, hogy igazán nyerő és biztonságos megoldás letáborozni egy pihenőben. Amúgy javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot a célország autópálya-kezelőivel.
2013. okt. 20. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor táboroztam autópályapihenőkben, amikor nem kaptam stoppot. Nincs azzal semmi baj, aki ott rabolni akar, az a kamionokba nyúlkál, nem a csóró stoppos sátrában keres kincset.
2013. okt. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!